Blitzcrank CT » Blitzcrank Counter [S10]

Blitzcrank karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, takımına kazandırdığı işlevsellik ve fiziksel direnç karşısında ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Blitzcrank CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Blitzcrank CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Blitzcrank CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Blitzcrank hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Blitzcrank counter taktikleri

Blitzcrank’ın ilk deneyeceği şey alt kısımda yer alan güçlendirmeyi çalmaktır. Ormancı şampiyonun bu güçlendirmeyi almaya gittiyse ormandaki çalılıklara totem bırakmak son derece iyi bir seçim olacaktır. Onun güçlendirmeyi çalmasına izin vermemek için dikkatli olmalısın.

Kendini tehlikeye atmaktan uzak durmalısın. Koridoru ittirmekten ve oyunu çok ileride kabul etmekten olabildiğince kaçınman gerekir. Aşırı agresif oynamak yine yapmaman gereken durumlardan biridir. Çünkü bu şampiyon Q yeteneğiyle seni yakalayabilecektir.

Bu şampiyon Q yeteneğini kullanmadığı sürece sıçrama gibi becerilerini kullanmamaya çalışmalısın. Yeteneklerini boşa kullanıp roket ele yakalanmak sadece amatörlere göre bir iştir. Bu konuda çok dikkatli olmalısın. Aksi durumda koridordaki avantajı ona vermiş olursun.

Blitzcrank karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Blitzcrank genel olarak bir hedefi takımından ayrı tutmaya çalışacaktır. Özellikle görevler peşinde koşarken dikkatli olmalısın. Ona rahatsız edici hasarlar vermeli ve onu belirli bir konumda bekletmeye çalışmalısın.

Bu şampiyon biraz dayanıksız ve hareketsiz bir şampiyondur. Pozisyonunu bozabilmek bu nedenle çok önemlidir. Genel olarak ona baskınlar düzenlemeyi tercih edebilirsin. Özellikle totem koymak için sağa sola gittiğinde bu fırsatı kaçırmamalısın.

Blitzcrank’in Q yeteneğinden kaçmak ilk önceliğin olmalıdır. Kullanmak zorunda olmadığın sürece kaçış yeteneklerini boş yere kullanmamalısın. Takım savaşlarında özellikle dikkatli olman gerekir. Çünkü takımından ayrı kalman demen bir anda tuz buz olman anlamına gelecektir.

Blitzcrank’ın potansiyeli

Blitzcrank son derece agresif oynayan şampiyonlardan biridir. 2. seviye olur olmaz erkenden bir skor elde etmek için girişimde bulunacaktır. Ondan önce 2. seviye olmaya çalışmalı ve kullanabileceği Q > E kombinasyonuna karşı uyanık olmalısın. Aksi durumda onun tuzağına düşersin.

Bu şampiyon, Q yeteneğine sahip olmadığı zaman son derece kullanışsız bir şampiyondur. Bu yeteneği bekleme süresinde olduğunda hemen hamle yapmalı ve agresif bir oyun stiline geçiş yaparak onu cezalandırmaya çalışmalısın. Elinde bunu yapacak şampiyon olmasa bile yeteneğinin bekleme süresini takip etmelisin.

Bu şampiyon 6. seviye olduğu zaman inanılmaz derecede hasar verme potansiyeline sahip olur. Bu nedenle ne olursa olsun fırlattığı kolundan kaçmaya çalışmalısın. Bu sayede kullanabileceği Q > R combo hamlesinden paçayı yırtmış olursun.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu