Caitlyn CT » Caitlyn Counter [S10]

Caitlyn counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Caitlyn counter konusunda yardımcı olacaktır.

Caitlyn CT (Caitlyn Counter)

Caitlyn temel nitelikleri açısından oyunda en yüksek saldırı mesafesine sahip şampiyondur. Genel olarak koridoru ittirmek ve seni kule altına hapsetmek için çaba gösterecektir. Bu tür durumlarda ormancı takım arkadaşından destek almayı düşünmelisin.

Caitlyn E yeteneği olmadığı zaman hareketsiz bir şampiyondur. E yeteneğini boşa kullandırtmayı başardığın zaman onu kolay hedef haline dönüştürebilirsin. Bu konuda kitle kontrol etkisi yeteneklerinden destek almayı düşünebilirsin.

Caitlyn karşısında oynarken oyun seslerine dikkat etmelisin. Çünkü Caitlyn bir yere W yeteneğiyle tuzak bıraktığı zaman onun sesini duyarsın. Genel olarak tuzağın nereye kurulduğunu göremezsen kulenin arka tarafına bakabilirsin. Bu tür bir senaryoda çok dikkatli olmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Caitlyn kendi kendine yetebilen bir şampiyon değildir. Canı az olduğunda veya aşırı ileri çıktığında ona doğru hamle yapmayı düşünebilirsin. Genellikle güçlü dalış yapabilen şampiyonlara karşı güçsüzdür.

Caitlyn koridor aşamasında rahatsız edilirse oyunun orta evresini pek iyi geçiremez. Bunu yapmak çok kolay değildir ama yapabilirsen iyi bir iş başarmış olursun. Bu sayede onun güç dengeleriyle oynamış olursun. Caitlyn farm yapmaktan geri kaldığında çok mutsuz olur.

Bir takım savaşı başlatmadan önce imkanın varsa Caitlyn’i ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Bu sayede takım savaşını çok daha kolay bir hale getirebilirsin. Çünkü Caitlyn’i avlayarak karşı takımın hasar potansiyelini önemli ölçüde kırmış olursun.

Potansiyel

Caitlyn iki eşyayı tamamladığı zaman güç artışı gerçekleşir. Ebedi Kılıç ve Coşku eşyalarını bitirdiği zaman hasar potansiyeli çok iyi seviyelere çıkmış olur. Bu durumda hasar takasına girerken iki kez düşünmen gerekir. Aksi halde bu dezavantajı kapatma şansın olmayabilir.

Caitlyn’in en önemli silahı saldırı mesafesidir. Çok uzak mesafeden saldırabildiği için epey bir hasar çıkışı söz konusu olacaktır. Oyun ne kadar uzarsa Caitlyn’in vereceği hasar miktarı bir o kadar artış gösterir. Oyunu erken bitirmeye çalışmak çok önemlidir.

Bu Caitlyn counter rehberi sayesinde Caitlyn karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Caitlyn için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu