Draven CT » Draven Counter [S10]

Draven counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Draven counter konusunda yardımcı olacaktır.

Draven CT (Draven Counter)

Draven için en büyük düşman kitle kontrol etkileridir. Özellikle sersemletme, çakılı bırakma ve havaya fırlatma gibi etkiler ölümcüldür. Kitle kontrol yeteneği olan bir şampiyonla oynuyorsan Q yeteneğinden gelen baltalar olmadığı zaman hasar takasında bulunmalısın.

Menzil avantajını en iyi şekilde kullanmalısın. Ne zaman Q yeteneğinden gelen baltanın üzerinde durmaya çalışsa ona hasar vermelisin. Özellikle balta minyon birliklerinden uzağa düştüğünde onu rahatsız etmelisin. Böylece çok daha kolay bir biçimde hasar takasında bulunursun.

2’ye 2 şeklinde geçen mücadeleleri kazanamıyorsan ormancı şampiyonundan destek almaya çalışmalısın. Ormancı arkadaşının yardımıyla pasif yeteneğini sıfırlayarak onun etkinliğini kırmayı başarabilirsin. Aksi durumda Draven çok güçlü olacaktır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Her ne kadar çeşitli farklı oyunlar ve hamleler gerçekleştirme şansı olmasa bile Draven birkaç skor aldıktan sonra epey güçlenir. Bunun sebebi pasifinden gelen ekstra altındır. Kaç eşya aldığına dikkat etmeli ve onun hasar potansiyeline saygı duymalısın.

Draven takım savaşlarında biraz zayıf kalan bir şampiyondur. Bunun en büyük sebebi baltaları yakalama konusunda elverişsiz bir ortamın oluşmasıdır. Takım savaşlarında kitle kontrol yeteneklerini kullanarak onu etkisiz bırakabilirsin.

Pasif yeteneğinde çok fazla dolum birikmiş olan Draven çok ama çok güçlüdür. Mutlaka onu bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Yoksa altın kazanımına engel olamadığın için doğal olarak öne geçecektir. Draven geride kaldığında etkinliğini yitiren bir şampiyondur.

Potansiyel

Draven özellikle oyunun erken evresinde çok güçlüdür. Oyunun erken evresinde ona skor vermemeye çalışmalısın. Çünkü bu tür skorlardan ekstra altın kazanacaktır. Bu altın sayesinde oyunu taşımayı başaracaktır. Ancak buna engel olabileceğini bilmelisin.

Draven ilk kez geri gittiğinde genellikle pahalı bir eşya alıp koridora dönecektir. O eşyadan daha iyi bir eşya almayı başaramazsan basit bir biçimde geriye düşmüş olursun. İlk aldığı eşyaya dikkat etmeli ve buna uygun olarak hamleler yapmalısın.

Bu Draven counter rehberi sayesinde Draven karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Draven için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu