Ekko CT » Ekko Counter [S10]

Ekko counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Ekko counter konusunda yardımcı olacaktır.

Ekko CT (Ekko Counter)

Ekko CT orta koridor:

Ekko CT orman:

Ekko’nun potansiyel hasarı pasif yeteneğinden gelir. Pasif yeteneğiyle dolum elde etmesine engel olursan hasarını azaltmış olursun. Bunun için Q yeteneğinden kaçınman ve E yeteneğinin menzilinden uzak durmaya çalışman gerekir.

Ekko W yeteneğiyle sersemletme etkisi uygulamaya çalışacaktır. Bunun için dikkatli olmalısın. Onunla hasar takasına girmeden önce bir iki saniye bekleyip ortaya çıkmasına izin vermelisin. Bu sayede hasar takaslarını daha elverişli hale getirebilirsin.

Ekko sürekli olarak minyon birliklerini ileri ittirmeyi düşünen bir şampiyondur. Genellikle bunu Q yeteneğini kullanarak yapar. Q yeteneğini ne zaman minyon temizlemek için kullanırsa onu cezalandırmaya çalışman gerekir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Ekko’ya odaklanmak bir çözümdür. Bu sayede özel yeteneğini güvenli bir şekilde kullanmasına engel olabilirsin. Özel yeteneğini genellikle kaçmak veya mücadeleye girişmek için kullanacaktır.

Kuşatma altında olup olmadığını gözden geçirmelisin. Ekko sürekli kanatlardan baskı kurmaya çalışan bir şampiyondur. Bunun sebebi görünmez noktadan çıkıp W yeteneğiyle hamle yapmaya çalışacak olmasıdır. Bu tür durumlarda birkaç saniye geri çıkmak iyi bir fikirdir.

Ekko oyunun orta evresinde ayrık ittirme yapmaya çalışacak bir şampiyondur. Kenarlardaki koridorda tek başına kalmasına izin vermemelisin. Onun yetenekleriyle başa çıkabilecek birini karşısına göndermek gerekir.

Potansiyel

Ekko 9. seviyeye ulaştığı zaman minyon temizleme becerisi olağanüstü derecede güçlenir. Bu noktadan itibaren yan koridorlardan olabildiğince minyon skoru toplamaya çalışacaktır. Onu yalnız bırakmamalı ve karşısına mutlaka birini göndermelisin.

Ekko 2. seviyeye ulaştığında güçlüdür ama 3. ve 6. seviye arasında güçsüz kalır. Hasar takasında bulunmak istiyorsan bu evreyi dikkate alman gerekir. Onun güçsüz olduğu zamanda saldırarak hasar takasları için işini garantiye almayı başarabilirsin.

Bu Ekko counter rehberi sayesinde Ekko karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Ekko için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu