Elise CT » Elise Counter [S10]

Elise counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Elise counter konusunda yardımcı olacaktır.

Elise CT (Elise Counter)

Elise daha çok E yeteneğini denk getirdiği zaman etkili olan bir şampiyondur. Mücadele başlatmak ve baskın düzenlemek için E yeteneğine ihtiyacı vardır. Bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Dolayısıyla bu yeteneği boşa kullandırtmaya çalışmalısın.

Elise’in anlık hasarı çok yüksektir. Bire bir mücadelelerde rakibin etkisiz bırakabilecek kadar güçlüdür. Tank bir şampiyon ile oynamıyorsan veya çok güçlü kitle kontrol yeteneğin yoksa onunla bire bir mücadeleye girişmeye çalışmamalısın.

Elise’in sıçradıktan sonra bir süre havada kalıp hamle yaptığı yeteneğine dikkat etmelisin. Bu yetenek ile Elise elinden kaçabilir veya beklemediğin hamlelerle seni şaşırtabilir. Bu nedenle onunla karşılaştığın zaman güvenli oyunu tercih etmelisin.

Strateji

Elise’in hasar potansiyeli tamamen yeteneklerine bağlıdır. Yeteneklerini kullandıktan sonra daha fazlasını sunamayacak kadar güçsüz kalan bir şampiyondur. Yetenekleri bekleme süresinde olduğunda hamle yapmalı veya hasar takasında ısrarcı olmalısın.

Elise tıpkı bir suikastçı gibi oynar. İlk olarak taşıyıcı şampiyonlara doğru hamle yapıp anlık hasarını konuşturmak ister. Çok uzun süren takım savaşlarında pek etkili değildir. Bu nedenle grup halinde dolaşmalı ve onun tek tek hedefleri yakalamasına izin vermemelisin.

Elise genellikle görüş kısıtlamasının olduğu alanlarda E yeteneğini kullanarak seni gafil avlamaya çalışacaktır. Bu tür hamlelerle yakalanırsan gerçekleştireceği kombinasyonun altında ezilmiş olursun. Haritada gerekli noktalara görüş avantajı sağlayacak totemler bırakmayı ihmal etmemelisin.

Potansiyel

Elise iki eşyasını tamamladığında son derece ciddi hasarlar vermeye başlar. Bununla başa çıkmak için grup halinde hareket etmek önemlidir. Aynı zamanda kitle kontrol etkisi yeteneklerini ona saklamayı düşünebilirsin. Tek yakalanırsan bu senin sonun olacaktır.

Elise ile erken evrede mücadele etmen pek mümkün olmayacaktır. Onun ormanına girip orman baskınları düzenlemeye çalışmamalısın. Bundan her zaman Elise avantajlı çıkacaktır. Genellikle orman baskınları düzenlemek için güçsüz anını beklemelisin.

Bu Elise counter rehberi sayesinde Elise karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Elise için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu