Fiora CT » Fiora Counter [S10]

Fiora counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Fiora counter konusunda yardımcı olacaktır.

Fiora CT (Fiora Counter)

Fiora’nın pasif yeteneği hasar takasında çok işe yarar. Hedeflenen bölgeden çok hoşlanmıyorsan geri adım atarak sıfırlanmasını sağlayabilirsin. Bu sana koridor aşamasında ekstra avantaj ve ekstra güç sunacak olduğundan bu konuda kendini geliştirmeye çalışmalısın.

Fiora’nın W yeteneği dikkat etmen gereken asıl yetenektir. Bu yeteneği bir şekilde yemlemeye çalışmalısın. Böylece hasar takasında kitle kontrol etkilerini engelleme şansını ortadan kaldırmış olursun. Bu sana koridor aşamasında ekstra güç katar.

Fiora menzilli şampiyonlara karşı oldukça güçsüz durumdadır. Oyunun başlarında sürdürülebilirlik açısından sıkıntı yaşar ve W yeteneğinin bekleme süresi oldukça fazladır. Bire bir hasar takasına girmeden önce mutlaka onu rahatsız etmeye çalışmalısın.

Strateji

Fiora takım savaşlarında son derece güçsüz kalır çünkü saldırı mesafesi oldukça düşüktür ve etkinliğini Q yeteneğine borçludur. Q yeteneğini kullanırken ona kitle kontrolü uygularsan W yeteneğini elverişli bir şekilde kullanmasına engel olmuş olursun.

Fiora çok iyi bir ayrık ittirme şampiyonudur. Oyundaki en iyi düellocu şampiyonlardan biridir. Yan koridorlarda onu durdurmakta başarılı değilsen onu takım savaşlarına mecbur bırakmalısın. Bunu yaparken minyon dalgalarını temizlemeyi ihmal etmemelisin.

Potansiyel

Fiora oyun başlar başlamaz etkin olan şampiyonlar arasında yer alır. Doğru bir şekilde yeteneklerini harekete geçirme fırsatı elde ederse kolayca ilk kanı alan taraf olabilir. İlk kanı almasa beni seni kulenin altına atarak sürekli potlarını harcamana neden olabilir.

Fiora 6. seviyeye ulaştığı zaman düellocu yanı ortaya çıkar. R yeteneği aktif olduğu sürece herkesle bire bir mücadeleye girişebilir. Yeteneklerinin harekete geçmesine izin vermeden mücadele etmen gerektiğini bilmelisin. Ayrıca Fiora iki eşyasını tamamladıktan sonra çok dikkatli olmalısın.

Bu Fiora counter rehberi sayesinde Fiora karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Fiora için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu