Galio CT » Galio Counter [S10]

Galio counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Galio counter konusunda yardımcı olacaktır.

Galio CT (Galio Counter)

Galio CT destek:

Galio CT orta koridor:

Galio karşısında ilk dikkat etmen gereken şey aldığı destek eşyasıdır. Bu destek eşyası nasıl bir oyun stiline sahip olacağını gösterir. Kalkan alırsa koridor aşamasında kalmaya çalışacak, yetenek gücü alırsa agresif bir oyun stiline sahip olacaktır.

Galio genellikle koridordaki çalılıkları kontrol etmeyi seven bir şampiyondur. Bu sayede sürpriz bir şekilde rakibinin üzerine atlama potansiyeline sahiptir. Çalılıklara çok yakın oynamak yerine nehir bölgesine yakın oynamayı tercih etmelisin.

Galio sana doğru gelirken olabildiğince hızlı bir şekilde ondan kaçınmaya çalışmalısın. Eğer yakına gelmesine izin verirsen E ve W yeteneğini kullanarak seni çakılı bırakacaktır. Bu istediğin bir senaryo olmayacağı için kendini korumayı başarmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Galio’nun W yeteneği kullanılamaz durumda olduğunda istediğini yapabilecek seviyeden uzaklaşmış olur. Bu süre zarfında ona doğru hamleler yapabilir ve onun geri kaçmasını sağlayabilirsin.

Galio R yeteneğini kullanmaya çalıştığında ona engel olmalısın. Kitle kontrol yeteneğini kullanarak onun yeteneğini yarıda kesmeye çalışmalısın. Çünkü bu yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Onun hamle potansiyelini kısıtlayarak etkisini kırmayı başarabilirsin.

Takım savaşlarında takım arkadaşlarına çok fazla yakın oynamamalısın. Çünkü Galio takımın tamamını havaya fırlatırsa takım savaşının seyrini değiştirebilecektir. Bu nedenle arkadaşlarınla birlikte takım savaşı hazırlığı yaparken arada boşluklar bırakmalısınız.

Potansiyel

Galio 1. seviyede güçlüdür. W yeteneği ile başlayarak birini kışkırtmaya çalışacaktır. Eğer koridor aşamasında aşırı agresif oynarsan ilk kanı vermeye aday olursun. Aynı durum 2. seviye için de geçerlidir. Çünkü bu dakikadan sonra E + W şeklinde combo yapabilecektir.

Galio için en büyük güç sıçraması 6. seviyeden sonra olur. R yeteneğiyle baskın düzenleme ve diğer koridorlara yardım edebilme potansiyeli elde eder. En olmadı takım savaşlarında kendini göstermeye çalışacaktır. Galio’nun harita gezen bir şampiyon olduğunu unutmamalısın.

Bu Galio counter rehberi sayesinde Galio karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Galio için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu