Gangplank CT » Gangplank Counter [S10]

Gangplank counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Gangplank counter konusunda yardımcı olacaktır.

Gangplank CT (Gangplank Counter)

Gangplank’in pasif yeteneği aktif durumdayken onunla yakın dövüş yapmamalısın. Bu yetenek gerçek hasar vermesini sağlar ve sabit bir bekleme süresine sahiptir. Ayrıca E yeteneğinden gelen varilleri patlatması demek pasif yeteneğinin sıfırlanması anlamına gelir. Dikkatli olmalısın.

Gangplank’ın E yeteneğinin bekleme süresi oyunun başlangıcında oldukça yüksektir. İlk combo konusunda sıkıntı yaşarsa ona karşı hamle yapmayı düşünebilirsin. Ancak aynı anda üç varil konuşlandırabileceğini aklından çıkarmamalısın.

Takım arkadaşından destek alarak oyunun erken safhasında Gangplank’i ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Bunu yaparsan onun oyun boyunca etkinliğini önemli ölçünü kırmayı başarabilirsin. Gangplank geride olmaktan hoşlanmayan bir şampiyondur.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kitle kontrolü etkilerini onun üzerinde harcamak gibi bir hata yapmamalısın. W yeteneğini kullanarak tüm kitle kontrollerinden kurtulma şansına sahiptir. Ancak bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Bu aralığı iyi değerlendirmelisin.

Gangplank’in R yeteneğini takip etmeye çalışmalısın. Haritanın herhangi bir yerinde yapılacak 1v1 veya 2v2 mücadelelerine uzaktan destek olabilecektir. Bu konuda dikkatli olmalı ve Gangplank özel yeteneğini kullandığında geri kaçabilmeyi başarmalısın.

Gangplank tamamen E yeteneğine bağlı bir şampiyondur. Oyun uzadıkça bu yeteneğe olan ihtiyacı daha çok artış gösterir. Bir şekilde yaptığı combo hamlelerine karşı koymayı başarabilirsen onun takım savaşlarındaki etkinliğini kırmayı başarabilirsin.

Potansiyel

Gangplank 2. seviye olduğunda güç artışı yaşar. E yeteneğine maruz kalman durumunda kolayca seni ortadan kaldırabilecektir. Ayrıca Gangplank 13. seviye olduğunda çok dikkatli olmalısın. Çünkü bu seviyeden sonra daha hızlı varil atmaya başlar.

Gangplank ilk eşyasını tamamladıktan sonra güç artışı yaşar. Çünkü ilk eşyası ona dürtme ve savaşma konusunda ekstra avantajlar getirir. E yeteneğini kullanırken dikkatli olman gerekir. Varillere denk gelmek senin için pek istemeyeceğin bir durum olacaktır.

Bu Gangplank counter rehberi sayesinde Gangplank karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Gangplank için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu