Garen CT » Garen Counter [S10]

Garen karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Garen özellikle hayatta kalma becerisiyle ön plana çıkar ama onu zırh ve büyü direnci ile destekler. Onun karşısında maç kazanmak istiyorsan doğru hamleleri yapmalı ve doğru şampiyonu seçmelisin. Garen CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Garen CT seçimleri neler?

Yukarıdaki bilgilerden göreceğin gibi Garen CT seçimi yapmak için onun karşısında en etkili şampiyonlar bu şekildedir. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Garen hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Garen counter taktikleri

Garen’in pasif yeteneği ona koridor aşamasında ekstra dayanıklılık sağlar. Bir şekilde onun pasif yeteneğinin aktif olmasına engel olmalısın. Bunu yapabilmek için sürekli onu rahatsız etmen gerekir. Bu nedenle arada mesafe olmasına rağmen saldırı yapabilen şampiyonlar seçmelisin.

Garen’in E yeteneği tek başına olan şampiyonlara karşı ekstra hasar verir. Bu hasarı minyon birliklerinin arkasında durarak azaltmayı başarabilirsin. Çünkü Garen sana doğru hamle yaparsa minyon birlikleri tarafından hedeflenir hale gelecektir. Bu da onu hasar takası konusunda zor durumda bırakacaktır.

Bu şampiyon E yeteneğini kullandığı zaman bir hayal gibi olur. Bu süre zarfında Q yeteneğini kullanıp kullanmadığının farkında bile olamazsın. Hasar takasında bu hamleyi sürekli yapmaya çalışacaktır. Çünkü bu hamleyi yapmaya çalışırken yeteri kadar hızlı olabilecektir.

Garen karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Garen’in sahip olduğu gerçek düşman etkisi oldukça önemlidir. Gerçek düşman olarak işaretlediği rakiplere karşı düello şansını olabildiğince artırmayı başarır. Bunun için hamle yapmadan önce işaretli olup olmadığından emin olmalısın.

Bu şampiyon mücadele başlatma ve kitle kontrolü konusunda zayıf bir şampiyondur. Bu açıdan menzilli şampiyonlar ona karşı son derece büyük üstünlük kurarlar. Seçim yaparken bunu göz önünde bulundurmalı ve mümkünse menzilli bir şampiyon seçmelisin.

Garen’i ortadan kaldıramayacak durumda olduğu zaman kaynaklarını onun üstünde harcamak gibi bir hata yapmamalısın. 11. seviyeden sonra Garen’in hızlı bir şekilde can yenilemeye başlayacağını unutmamalısın. Sadece birkaç saniye sonra karşına yenilenmiş bir şekilde gelebilecektir.

Garen’in potansiyeli

Garen ilk eşyasını tamamladıktan sonra gücünü göstermeye başlar. E yeteneğiyle birlikte eşyasının gücünü bir araya getirerek ekstra zırh azaltma imkanı elde eder. Buna karşı dikkatli olman gerekir. Özellikle onun E yeteneğine yakalanmamaya çalışmalısın.

6. seviye olduğu zaman gerçek düşman mekanizması devreye girer. R yeteneğinin pasif özelliği olan bu özellik sayesinde bu şampiyon çok güçlü bir düellocu olur. Bu nedenle Garen’in gerçek düşmanı olduğun zaman onunla mücadeleye girmeyi düşünmemelisin.

Garen hakkında sıkça sorulan sorular

Hasar potansiyeli ne durumda?

Hasar potansiyeli ortalamanın altındadır.

Zırh derme potansiyeli var mı?

Hayır hiç yok.

Büyü direnci ne seviyede?

Büyü direnci ortalamanın bir tık altındadır.

Zırh değeri ne seviyede?

Doğal zırh değeri ortalamanın bir tık altındadır.

Hayatta kalma potansiyeli ne durumda?

Hayatta kalma potansiyeli ortalama seviyededir.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu