Gnar CT » Gnar Counter [S10]

Gnar karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hayatta kalma becerisine ve zırh değerine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Gnar CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Gnar CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Gnar CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Gnar hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Gnar counter taktikleri

Gnar E yeteneği kullanılabilir durumdayken hemen hemen tüm baskın girişimlerinden kaçabilme potansiyeline sahiptir. Bir baskın düzenleme planın varsa muhakkak bu yeteneği boşa çıkartman gerekir. Ormancı takım arkadaşına bu konuda bilgi vermeyi unutmamalısın.

Q yeteneği fırlatıldıktan sonra geri dönecektir. Gnar fırlattığı bumerangı yakalarsa yeteneğin bekleme süresi azalacaktır. Ona karşı hamle yapmak istiyorsan bu ufak detayı görmezden gelmemelisin. Gnar’ı rahatsız etmek istiyorsan bumerangını boşa fırlatmasını sağlamalısın.

Gnar, mega formuna geçtiği zaman ekstra can kazanır. Son hamlelerini yapmak için dönüşmesini beklemelisin. Öfke çubuğu dolu olduğu doluyken ona doğru son hamle yapmamaya çalışman daha doğru olacaktır. Çünkü mega formuna geçiş yaparak senden kurtulmayı başaracaktır.

Gnar karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Gnar bir şekilde takım savaşlarında R yeteneğini kullanmaya çalışacaktır. Bu yetenek rakibi yavaşlatır ve duvara doğru kullanıldığı zaman sersemletme etkisi uygular. Bu nedenle daha açık alanlarda savaşmayı düşünmelisin.

Mini Gnar yakın dövüş şampiyonlarına karşı çok ama çok avantajlı bir şampiyondur. Ancak bu formda olduğu zaman oldukça dayanıksızdır. Hareketlilik konusunda sıkıntı yaşarsan onu kovalamaya çalışmamalısın. Çünkü senden başarılı bir şekilde uzaklaşmayı başarabilecektir.

Gnar bir şekilde etkin olmaya çalışacaktır ama bunu form değiştirerek yapmak için fırsat kollayacaktır. Takım savaşlarında dönüşmesine engel olarak veya dönüşümü boşa kullanmasını sağlayarak onu etkisiz bırakabileceğini bilmelisin.

Gnar’ın potansiyeli

Gnar ilk iki eşyasını tamamladıktan sonra güç artışını da tamamlamış olur. Bu iki eşyayı tamamladığı zaman kolayca vur kaç yapabilecek ve aynı zamanda rahatsız edici hasarlar verebilecektir. Hasar takasına girdiğin zaman süreyi fazla uzatmamaya özen göstermelisin.

Gnar 6. seviye olduktan sonra güç artışı yaşar. Bu aşamadan sonra duvarlara yakın oynamamak önemlidir. Mega formuna geçiş yaptığı zaman seni duvara doğru fırlatın ormancı takım arkadaşıyla başarılı bir baskın planlayabilecektir.

Burada dikkat etmen gereken önemli bir durum vardır. Mini Gnar biçiminde olduğu zaman bu şampiyon oldukça dayanıksızdır. Bu nedenle genelde bu biçimde olduğunda mücadeleden kaçınır. Buna rağmen onun oldukça hareketli olduğunu unutmamalısın.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu