Gragas CT » Gragas Counter [S10]

Gragas counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Gragas counter konusunda yardımcı olacaktır.

Gragas CT (Gragas Counter)

Gragas oyunun erken safhasında sürekli baskın düzenlemeye çalışacaktır. Bunun için harita üzerinde doğru noktalarda görüşlere sahip olmalısın. Bu sayede hamle yapmadan önce onun nerede olduğunu daha net bir biçimde görebilirsin.

Gragas oldukça güçlü bir düellocu şampiyondur. Üzerine zıplama şansı elde ettiği sürece hemen hemen tüm rakiplere karşı üstünlük sağlayabilir. Yalnız başınayken onunla mücadele etmeye çalışmamalısın. Çünkü bu avantajı ona devretmek ile aynı şey olacaktır.

Gragas sürekli baskın peşinde koşacağı için orman bölgesi işgale açık olacaktır. Bu tür baskın denemelerinde rakip ormana sızıp onun kamplarını çalmaya çalışmalısın. Örneğin, haritanın üst tarafında gözükürse hemen haritanın alt tarafına sızıp kampları çalmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Gragas takım savaşlarından çok hoşlanır çünkü bir araya toplanmış olan rakipleri R yeteneğiyle dağıtmayı başarabilir. Takım savaşlarına hazırlanırken çok fazla bir arada durmamaya özen göstermelisin.

Gragas’ın R yeteneği çok uzun bir saldırı menziline sahiptir. Ona karşı mücadele ederken çok yakında durmamaya özen göstermelisin. Kuşatma yaparken ekstra dikkatli olmalısın çünkü tek bir hamleyle senin pozisyonunu değiştirebilecek güce sahiptir.

Gragas baskın düzenlemek için kullanacağı ründen güç alacaktır. Rün onun için olmazsa olmaz seçeneklerden biridir. Bu nedenle harita kontrolüne önem vermelisin. Haritayı kontrol edebilirsen rününü kullanıp kullanmadığını daha kolay anlayabilirsin.

Potansiyel

Gragas ilk güç artışını 3. seviyede yaşar. Genellikle 3. seviye olduğu zaman baskın düzenlemeye çalışır. Her ne olursa olsun bu seviyede gerçekleştirilecek bir baskına karşı hazırlık olmalısın. Çünkü herkes Gragas’ın hedefinde olabilecektir.

Birçok şampiyon gibi Gragas R yeteneğini açtığı zaman güç artışı yasar. R yeteneğiyle rakipleri havaya sıçratma potansiyeline sahip olur. R yeteneği kullanılabilir durumdayken mutlaka güvenli bir oyun tercih etmelisin. Ne kadar uzakta olursan ol E + R combo hamlesiyle sana ulaşabilecektir.

Bu Gragas counter rehberi sayesinde Gragas karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Gragas için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu