Hecarim CT » Hecarim Counter [S10]

Hecarim counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Hecarim counter konusunda yardımcı olacaktır.

Hecarim CT (Hecarim Counter)

Hecarim oyunun erken safhasında sahip olduğu hasar sayesinde son derece güçlü bir baskın şampiyonudur. Sürekli olarak baskın yapmaya çalışacak, koridorlara girecek ve sonra çıkacaktır. Nehir bölgesindeki potansiyel görüş alanlarına totem yerleştirmeyi ihmal etmemelisin.

Hecarim baskın düzenleme konusunda iyi bir şampiyon olduğu için bunu fırsata çevirebilirsin. Örneğin, alt koridora baskın düzenlemeye niyetliyse hemen üst koridora baskın düzenlemeyi düşünmelisin. Alternatif olarak ormanına girip onun kamplarını çalmayı deneyebilirsin.

Hecarim düello anlamında son derece güçlü bir şampiyon olduğundan bire bir mücadelelerin çoğunu kazanacaktır. Özellikle sana doğru hamle yaptığı sırada mücadeleye devam edersen dezavantajlı çıkacak taraf sen olursun. Manası az olmadığı sürece onunla çarpışmayı düşünmemelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Hecarim takım savaşlarında etkili bir şampiyondur. Bir arada olmaya çok istekli olan takımlara karşı özel yeteneğini kullanarak sayısız avantaj elde edebilecek kapasiteye sahiptir. Bunu yapmasına izin vermemelisin.

Ormanda mücadele etmeye çalışmamalısın. Çünkü ormanın hangi alanı olursa olsun Hecarim’in özel yeteneğinin etki alanıyla aynı genişlikte bir alan kalacaktır. Eğer ormanın içerisinde savaşmaya çalışırsan onun özel yeteneğine maruz kalma ihtimalin neredeyse garanti gibidir.

Özellikle haritada yan tarafları tutmayı başarırsan yani totem kullanarak oralarda görüş alırsan Hecarim’in takım oyunculuğunu olabildiğince kısıtlamış olursun. Görüşe sahip olduğun sürece sana karşı yapacağı her hamleden haberdar olabilirsin.

Potansiyel

Hecarim 6. seviye olduğunda en önemli güç artışını yaşar. Bu noktadan sonra baskınlarda çok daha etkili olmaya başlar ve hatta imkansız gibi görünen baskınlar bile düzenleyebilir. Her zaman seviyesini kontrol etmeli ve özellikle R yeteneğinin bekleme süresini hesaplamaya çalışmalısın.

Hecarim’in düello potansiyeli çok yüksektir. Gereksiz yere uzatılmış olan hasar takaslarından kaçınman gerekir. Sadece kesin kazanırım dediğin anlarda onun üzerine gitmelisin. Hecarim Üçlü Kuvvet eşyasını tamamlayınca yetenekleriyle uyumlu hamleler yapma fırsatı elde eder.

Bu Hecarim counter rehberi sayesinde Hecarim karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Hecarim için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu