Heimerdinger CT » Heimerdinger Counter [S10]

Heimerdinger karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hasar potansiyeline ve hayatta kalma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Heimerdinger CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Heimerdinger CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Heimerdinger CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Sett hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Heimerdinger counter taktikleri

Heimerdinger ile hasar takasında bulunmak çok kolay bir iş değildir ama yapılabilecek bir şeydir. Q yeteneği ile koyduğu taret birimlerini yıkarak işe başlayabilirsin. Onunla hasar takasında bulunmanın tek yolu budur. Taret olmadığı zaman ona rahatsız edici hasar vermek çok daha kolay olacaktır.

Bekleme süresi açısından pek problem yaşamayan bu şampiyonun koyduğu tareti hemen yok etmeye çalışmalısın. Koyduğu hare taret ayakta kalırsa ardı ardına taret koymaya başlayacak ve can sıkıcı olacaktır. Koyduğu her tareti korumak için Heimerdinger W veya E yeteneğine başvuracaktır.

Heimerdinger oyunun başlangıcında oldukça zayıf bir şampiyondur. Hareketlilik konusunda çok büyük problem yaşar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanabilirsen iyi bir oyun çıkarabilirsin. Gerektiğinde ormancı takım arkadaşından destek almalısın.

Heimerdinger karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Heimerdinger ile takım savaşlarında uğraşmak gerçekten can sıkıcıdır. Sürekli takımının arkasında kalır ve taret konuşlandırarak işini yapmaya çalışır. Bu nedenle ilk ona odaklanıp onu ortadan kaldırmak iyi bir fikir olabilir.

Koridor aşamasında Heimerdinger tarafından konuşlandırılmış bir taret aynı zamanda onun için farm yapacaktır. Bunu yapabilmek için tareti ortadan kaldırmalısın. Bunu yaptığın zaman onu çeşitli baskınlara karşı açık hedef haline getirmiş olursun.

Heimerdinger 6. seviye olduktan sonra ekstra dikkatli olmalısın. Bu seviyeden itibaren teknik olarak üç yeni yetenek açmış sayılır. Bir mücadeleye girişmeden önce son derece dikkatli olmalısın. Çünkü tek bir hamlede seni ortadan kaldırabilecek hamleyi yapabilecektir.

Heimerdinger’ın potansiyeli

Heimerdinger özellikle Zhonya’nın Kumsaati eşyasını aldıktan sonra güçlenmeye başlar. Çünkü bu eşya onu baskınlara karşı koruyan bir silah durumundadır. Koridor aşamasında ona rahatsız edici hasarlar vererek bu eşyayı boşa kullanmasını sağlamalısın.

Heimerdinger’ın R yeteneği olmadığı zaman ona karşı oynamak çok daha kolaydır. Heimerdinger diğer şampiyonların aksine oyun içerisinde belirli aralıklarla güç patlaması yaşar. 3. seviyede yaşadığı ilk güç patlamasını 6. seviye, 11. seviye ve 16. seviyede yine yaşar. Bunun için dikkatli olmalısın.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu