Irelia CT » Irelia Counter [S10]

Irelia counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Irelia counter konusunda yardımcı olacaktır.

Irelia CT (Irelia Counter)

Irelia CT orta koridor:

Irelia CT üst koridor:

Irelia karşısında oynarken uzayan hasar takaslarına katılmayı düşünmemelisin. Pasif yeteneği sayesinde hasar takasında seni pişman edebilecektir. Bu nedenle net bir kazanma silahın veya avantajın yoksa Irelia ile hasar takasına girmeye çalışmamalısın.

Canı düşük olan minyon birliklerinin yanında dolanırken mutlaka dikkatli olmalısın. Irelia Q yeteneğini kullanıp aradaki mesafeyi hızlı bir biçimde kapatarak seninle mücadeleye girişebilecektir. Böylece E yeteneğini kullanarak senin üzerine gelecek ve hatta seni sersemletmeye çalışacaktır.

Irelia son vuruş gerçekleştirmek için bir minyon birliğine atladığı zaman ona rahatsız edici hasar verebilirsin. Çünkü bu sırada hasardan kaçma şansı olmayacaktır. Bir şekilde yetenek kitinde kitle kontrol etkisine sahip yetenekler varsa bunları doğru şekilde kullanmak önemlidir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında Irelia’ya dikkat etmelisin. Çünkü yanlardan gelerek takım savaşına katılıp fark yaratmaya çalışacaktır. Aynı alanda uzun süreli mücadelelere girişmemeli, takım arkadaşlarına yakın oynamalı ve ayrı geçirdiğin zamanı azaltmaya çalışmalısın.

Irelia takım savaşları yaşanmadığı zaman ayrık ittirme yapmaya çalışacak bir şampiyondur. Genellikle rakibi hazırlıksız yakalamaya çalışır ve hamlelerini bu şekilde gerçekleştirir. Ona bedavadan ayrık ittirme şansı tanımamalı ve onunla uzun bir şekilde hasar takasına girmekten kaçınmalısın.

Takım savaşı başlamadan önce karşı takımın taşıyıcı şampiyonlarını ortadan kaldırabilirsen çok iyi bir iş başarmış olursun. Mücadelenin başlangıcında buna dikkat edersen ve bunu başarılı bir şekilde yerine getirirsen onun gücünü önemli ölçüde azaltmış olursun.

Potansiyel

Irelia özellikle pasif yeteneğini harekete geçirebildiği zaman güç patlaması yaşar. Çünkü bu sayede ekstra saldırı hızı ve hasar kazanır. Maksimum dolum olmaya yakın durumlarda onunla savaşmaya çalışmamalısın. Çünkü bu kurala uymazsan hasar açısından sıkıntı yaşaman olasıdır.

Irelia ile hasar takasında bulunduktan sonra dikkatli olmalısın. Çünkü sana karşı tekrardan bir hamle yaparak hasar takasını sürdürmeyi deneyecektir. Bu hamleyi 1. ve 2. seviyede yapacak ve üstünlük kurmaya çalışacaktır. Ayrıca Irelia, Tiamat aldığı zaman minyon temizleme konusunda önemli bir avantaj elde etmiş olur.

Bu Irelia counter rehberi sayesinde Irelia karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Irelia için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu