Ivern CT » Ivern Counter [S10]

Ivern counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Ivern counter konusunda yardımcı olacaktır.

Ivern CT (Ivern Counter)

Ivern’e engel olabilmek için onun aynı anda 3 güçlendirme edinmesine engel olman gerekir. Bunun için yapman gereken ise nehirdeki çalılıklara totem koymaktır. Bu sana orman bölgesinde kontrol açısından muazzam bir avantaj sunacaktır.

Bir orman kampını işaretlemesi için pasifini harekete geçirmesi gerekir. Ivern’i bir şekilde pasif yeteneğini harekete geçirirken görürsen ona bir kez otomatik saldırı yapman yeterli olacaktır. Bu sayede yoğunlaşmasını engelleyebilirsin. Burada amacın onu yavaşlatmaktır.

Ivern ile oynayan bir takımın orman kampları işgale açıktır. Çünkü Ivern oyundaki birçok şampiyon ile bire bir mücadele edemeyecek kadar güçsüz durumdadır. Ancak etrafında yer alan şampiyonlara karşı dikkatli olmalısın. Gerektiğinde geri kaçmayı düşünmelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ivern takımına yardımcı olabilmek için işlevsel türde eşyalar satın alır. Genellikle takım savaşı başlamadan önce seçimini yapar ve hedefi ortadan kaldırtmak için çaba gösterir. Bu durum Ivern’in takımına olumsuz yansır çünkü neredeyse hiç takım savaşı potansiyeli kalmaz.

Takımında ayrık ittirme yapabilecek birisi varsa bu oyuncunun ayrık ittirme yapmasını sağlamalısın. Böylece takım savaşlarından kaçınmış olursun. Bu sana ekstra katkı sağlayacak bir durumdur çünkü bu şekilde karşı takımda yer alan hasar veren bir şampiyonu eksiltmiş olursun. Bu durumda Ivern’in işlevselliği önemli ölçüde azalacaktır.

Ivern W yeteneğini kullanarak çalılıklara saklanıp takımı için görüş elde etmeye çalışacaktır. Yakınlara konuşlandırılmış bir çalılık varsa ona iki kişi baskın düzenlemeyi düşünebilirsin. Bu Ivern’in görüş etkinliğini kırabilmek için önemli bir hamledir.

Potansiyel

Ivern için özel olarak belirlenmiş bir güç patlaması evresi yoktur. Ivern genelde oyun başında bir güçlendirme çalmayı başardığı zaman avantaj elde eder. Çünkü senin büyük ölçüde geri düşmeni sağlar. Buna engel olabilmek için totem kullanmaya çalışmalısın.

Ivern 6. seviyeye geldiği zaman R yeteneğini açar. Bu onun baskın düzenleme potansiyelini önemli ölçüde yükseltir ama aynı zamanda ona harita üzerinde ekstra kontrol sunar. Bu güç patlamasını engelleyebilmek için onun kamplarını çalmalı ve gerektiğinde karşı baskın düzenlemeye çalışmalısın.

Bu Ivern counter rehberi sayesinde Ivern karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Ivern için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu