Janna CT » Janna Counter [S10]

Janna counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Janna counter konusunda yardımcı olacaktır.

Janna CT (Janna Counter)

Janna sürekli olarak basit saldırıları ve W yeteneği ile seni rahatsız etmeye çalışacaktır. Onun karşısında yakın dövüş şampiyonu kullanıyorsan çok fazla ileri çıkmamaya özen göstermelisin. Totem yerleştirirken dikkatli davranmaya çalışmalısın. Aksi durumda seni yakalayıp hasar takasından avantajlı çıkabilecektir.

Janna genellikle çalılığın içerisinde durup Q yeteneğini kullanarak seni havaya fırlatmaya çalışır. Sana doğru gelen kasırgadan sıyrılmaya çalışmalısın. Çünkü bu yetenek maksimum süreyle yoğunlaştığı zaman çok fazla hasar verir. Bu durum koridor aşamasında istemediğin bir durumdur.

Janna kalkanı olmadığı sürece hasar takasında bulunmaya çalışmayacaktır. Bu onun genel oyun stilini yansıtır. Hasar takaslarına girmek için çaba gösteriyorsan mutlaka ama mutlaka onda kalkan yokken bunu yapmalısın. Kalkanı bekleme süresinde olduğu zaman bu süreyi iyi değerlendirmelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Janna totem yerleştirme görevini yerine getirdikten sonra takımı için ihtiyaç duyulan harita görünürlüğünü elde etmiş olacaktır. Bu görevi yerine getirmeye çalışırken onun önüne çıkmayı başarırsan onu gafil avlayabilirsin. Özellikle nehirdeki hareketliliğe dikkat etmelisin.

Saldırı gücü şampiyonuyla oynuyorsan ve Janna bir şekilde öne geçip avantaj elde etmişse iyileştirme niteliğini azaltan eşyalardan birine yatırım yapmalısın. Bu sayede onun iyileştirme becerisini önemli ölçüde azaltmış olursun.

Her ne kadar Janna çok hareketli bir şampiyon olsa bile oldukça dayanıksız durumdadır. Takım savaşları ve hasar takasları sırasında ayakta kalma şansı oldukça düşüktür. Takım savaşı başlamadan önce onu aradan çıkarmayı başarırsan çok iyi bir hamle yapmış olursun.

Potansiyel

Janna W yeteneğini ikinci seviyeye çıkardığı zaman güç patlaması yaşar. Bu sayede onunla hasar takasında bulunmak çok zorlaşır. Bir şekilde yeteneklerini takip etmeli ve W yeteneğini kullanılabilir durumdayken onunla hasar takasına girmekten kaçınmaya çalışmalısın.

Janna ilk eşyasını tamamladıktan sonra koridor aşamasında çok sinir bozucu bir şampiyona dönüşür. Neredeyse her fırsatta hamle yapıp rahatsız edici hasar vermeye çalışır. Bu nedenle ona doğru hamle yapıp seni sürekli rahatsız etmesine engel olman gerekir.

Janna özel yeteneğine kavuştuğu zaman ekstra güçlü olur çünkü bu yetenek ile işlevsellik açısından çok önemli bir avantaj elde etmiş olur. Hem kendini hem takımını koruma konusunda elde ettiği avantajı boşa çıkarmak için bir şekilde agresif oynamaya özen göstermelisin.

Bu Janna counter rehberi sayesinde Janna karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Janna için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu