Jarvan IV CT » Jarvan IV Counter [S10]

Jarvan IV counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Jarvan IV counter konusunda yardımcı olacaktır.

Jarvan IV CT (Jarvan IV Counter)

Jarvan IV E yeteneğinden gelen saldırı hızı ile hasar sürekliliği olan bir şampiyondur. Düello konusunda iyi bir şampiyon değilsen onunla düello yapmaya çalışmamalısın. Ayrıca hazırlıksız yakalanmak gibi bir hata yaparsan saldırı hızıyla sana karşı üstünlük kurabileceğini unutmamalısın.

Jarvan IV özellikle 2. seviye baskını düzenleme konusunda iyi bir şampiyondur. Koridordaki takım arkadaşlarına göz atmalı ve durumu kontrol etmelisin. Aksi taktirde Jarvan IV’ten gelebilecek bir baskın karşısında hazırlıksız yakalanman söz konusu olabilecektir.

Herhangi bir hareketlilik yeteneğine sahip sahip değilsen Jarvan IV’ün R yeteneğine karşı dikkatli olmalısın. Çünkü bu yeteneğin etki alanında kaldığın zaman hayatta kalma şansın oldukça düşük olacaktır. Onun karşısında oynarken yeteneklerinin bekleme sürelerini daima kontrol etmelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jarvan IV etkili olabilmek için E ve Q yetenekleriyle bir kombinasyon yapmak zorundadır. Hasar potansiyelinin büyük bir kısmı buradan gelmektedir. Bu kombinasyona karşı dikkatli olmanda fayda vardır. Özellikle bayrak zemine yerleştirildiği zaman ardından bir hamle geleceğini tahmin etmen gerekir.

Jarvan IV’ün tercih ettiği build oyunun kaderini değiştirebilecektir. Bu yüzden onun yapacağı seçimlere dikkat etmelisin. Jarvan IV takımı için bir ön saf şampiyonu olabileceği gibi takımının hasar potansiyelini karşılayan bir şampiyon da olabilecektir. Eşyalarına göz atmalı ve durumu değerlendirmelisin.

Jarvan IV’ün oyun planı pek yaratıcı değildir. Genelde hamleleri ve neler yapacağı çok belli bir şampiyondur. Belirli noktalara totemler yerleştirmek onun etkinliğini önemli ölçüde azaltır. Çünkü Jarvan IV’ün hareketlerini takip etmek demek onun yeteneklerinden kaçabilmek anlamına gelir.

Potansiyel

Jarvan IV özellikle 2. seviye olduğunda güç patlaması yaşar. Bu seviyede mutlaka bir baskın denemesi yapacaktır. Bu konuda dikkatli olmalı ve koridorlarını korumaya çalışmalısın. Bunun için başlangıçtaki totem yerleşimini iyi yapman gerekir.

Jarvan IV ayrıca 6. seviye olduğunda ikinci kez güç patlaması yaşar. Çünkü özel yeteneğini açtığı zaman ekstra işlevsellik kazanır. Baskın düzenleme ve rakibi köşeye sıkıştırma konusunda çok önemli hamleler yapabilir. Jarvan IV’ün bu tür hamlelerine karşı dikkatli olmalısın.

Jarvan IV özellikle 13. seviye olduğu zaman ondan beklenenden daha fazlasını yapabilme fırsatına sahip olur. Bu noktada E yeteneği maksimum seviyeye çıkmış olur ve takım arkadaşlarına ekstra saldırı hızı kazandırır. Bu saldırı hızı takım savaşlarının gidişatını değiştirebilecek bir etkidir.

Bu Jarvan IV counter rehberi sayesinde Jarvan IV karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Jarvan IV için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu