Kalista CT » Kalista Counter [S10]

Kalista counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Kalista counter konusunda yardımcı olacaktır.

Kalista CT (Kalista Counter)

Kalista oyunun erken safhalarında çok ama çok güçlüdür. Bu evrelerde onunla hasar takasına girmeye çalışmamalısın. Çünkü E yeteneği sayesinde sana çok yüklü miktarda hasar verebilecektir. Tek yapman gereken koridorda güvenli oyunu tercih ederek onun etkinliğini kırmaktır.

Kalista’nın saldırı mesafesi biraz kısadır. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışmalısın. Ayrıca can çalma eşyası olmadığı zaman sürdürülebilirlik konusunda çok büyük sıkıntı yaşar. Oyunun erken safhasında ona karşı ayakta kalmak istiyorsan sürekli onu rahatsız edecek hasarlar vermeye çalışmalısın. Bu işi yanındaki destek şampiyonuna bırakman daha iyi olacaktır.

Kalista oyunun son evresinde oyundan düşen bir şampiyondur. Güvenli oynamayı tercih edersen bunun meyvelerini toplamayı başarabilirsin. Kalista oyundan düşerken sen güçlenirsin ve bu sayede takımının ihtiyaç duyduğu taşıyıcı olabilirsin. Sadece ona gereksiz skorlar vermemeye çalışmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kalista potansiyeli çok yüksek olan bir şampiyondur ama kitle kontrolü etkilerine karşı oldukça zayıftır. Onu öldürmek istiyorsan kitle kontrolü yeteneklerinden destek almaya çalışman gerekir. Aksi durumda yapacağı hamlelerle sana koridoru dar edebilecek bir şampiyondur.

Kalista zaman zaman öne çıkıp E yeteneğini uygulamaya çalışabilmektedir. Bunu yaptığı zaman anlık hasar ile onu tehdit etmeye çalışmalısın. Agresif bir oyun planı çizmeye çalışırsa takım arkadaşından destek alıp onu durdurmak için çaba göstermelisin.

Takım savaşlarında Kalista ile uğraşmak zordur. Bunun sebebi aşırı hareketli olmasıdır. Kalista bir şekilde agresif oynamaya çalışacak ve takım arkadaşlarından ayrı düşebilecektir. İşte bu fırsatı değerlendirerek onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın.

Potansiyel

Kalista ilk güç artışını çizmesini tamamlayınca gerçekleştirir. Çizmesini aldıktan sonra onunla hasar takaslarına girmemelisin. İkinci güç patlaması ise Mahvolmuş Kralın Kılıcı aldığında gerçekleşir. Bu eşyanın aktif özelliği sayesinde seni yakalayabilecek ve kısa sürede işini bitirecektir.

Kalista Runaan’ın Kasırgası eşyasını bitirdiği zaman hasar potansiyelini olabildiğince yükseltir. En önemlisi E yeteneğini daha fazla hedefe daha hızlı bir şekilde uygulamaya başlar. Bire bir mücadelelerde hasar takasını çok fazla abartmamalısın ve zamanında geri çıkmayı bilmelisin.

Bu Kalista counter rehberi sayesinde Kalista karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Kalista için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu