Karthus CT » Karthus Counter [S10]

Karthus counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Karthus counter konusunda yardımcı olacaktır.

Karthus CT (Karthus Counter)

Karthus oyunun erken safhasını farm yapmaya ayıracaktır. Amacı ise güç patlaması yaşayacağı zamana hızlı bir şekilde gelmektir. Karthus özel yeteneğine ulaştığı zaman etkisini göstermeye başlayan şampiyonlar arasında yer alır. Ormanda onun seviye almasını geciktirmeyi başarırsan iyi bir çıkartmış olursun.

Karthus 6. seviye olduktan sonra haritaya dikkat etmelisin. Haritanın herhangi bir yerinden kendi takım arkadaşlarına destek olabilecek bir şampiyondur. Çok uzakta olsa bile takım savaşlarını etkileyebilme potansiyeline sahiptir.

Karthus’un düello potansiyeli oldukça düşüktür. Aynı zamanda mana problemi yaşaması olasıdır. Ormanda onu bulup rahatsız edersen canını epey sıkabilirsin. Güçlü bir şampiyon seçmiş durumdaysan bunu mutlaka yapmaya çalışmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Karthus’un pasif yeteneği dar alanda yaşanacak savaşları muazzam bir biçimde etkiler. Çünkü dar alanda olmak potansiyel bir biçimde hasar verme becerisini güçlendirir. Öldükten sonra bile hasar vermeye devam edebilecek olmasına dikkat etmelisin. Pasifinden kurtulmayı başarırsan herhangi bir ek hasar almazsın.

Orman bölgesinde takım savaşı yapmak gibi bir hataya düşmeden oynamalısın. Çünkü Karthus bu tür alanlarda yetenek kitinden maksimum verim almayı başarır. Bu tür durumlara karşı dikkatli olmalısın ve savaştığın noktaya gerçekten çok dikkat etmelisin.

Karthus’un R yeteneği yoğunlaşmalı bir yetenektir. Onu durdurmayı başarırsan takım arkadaşlarını korumuş olursun. Kitle kontrol etkisi uygulamak veya onu öldürmek özel yeteneği kullanılamaz hale getirmek için önemli bir adımdır.

Potansiyel

Karthus özel yeteneğine ulaşır ulaşmaz eskisi gösteren şampiyonlar arasında yer alır. 6. seviye olduğu zaman global olarak harita baskısı yaratmaya başlar. Bunu aklında bulundurmalı ve olası düellolardan çıktığında Karthus’un hamle yapabileceğini aklına getirmelisin.

Karthus eşyalarını tamamlamaya başladıkça hasar potansiyelini yükseltmeye başlar. Bir şekilde özel yeteneğini kullandırtmamak için çaba göstermen gerekir. Bu sayede taşıyıcı şampiyonları hasardan olabildiğince korumayı başarabilirsin.

Karthus için bir diğer güç patlaması çizmesini tamamladığı zaman gerçekleşir. Çizmeleri tamamlandıktan sonra yetenekleri daha fazla hasar vermeye başlar. Bu durum hasar takaslarından avantajlı bir şekilde çıkmasını sağlar. Bu nedenle can ve büyü direnci veren eşyalar almayı düşünmelisin.

Bu Karthus counter rehberi sayesinde Karthus karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Karthus için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu