Kog’Maw CT » Kog’Maw Counter [S10]

Kog’Maw counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Kog’Maw counter konusunda yardımcı olacaktır.

Kog’Maw CT (Kog’Maw Counter)

Kog’Maw genelde eşyalardan aldığı güç patlamasını yaşayana kadar farm yapmaya çalışan bir şampiyondur. Bu nedenle oyunun son evresinde çok daha etkilidir. Onun için erken ve orta evrede önemli olan çok fazla skor vermemektir. Bu nedenle bir şeyler yaparak onun son evreye güçlü bir şekilde geçişine engel olmalısın.

Kog’Maw sana Q yeteneğiyle saldırdığı zaman zırhını ve büyü direncini azaltacaktır. Bu sayede hasar takası sırasında daha fazla hasar verebilme fırsatı elde edecektir. Minyon birliklerinin arkasında durarak sana vurmasını zorlaştırmayı başarabilirsin. Bu seni tamamen olmasa bile kısmi olarak onun saldırılarından koruyacaktır.

Kog’Maw saldırı hızı odaklı bir rün tercihinde bulunmuş ise onunla çok kısa süreli hasar takaslarına girişmen gerekir. Aksi durumda birçok hasar takasından avantajlı çıkacak olan taraf o olacaktır. Bekleme sürelerini en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmalısın. Bu sayede hasar takası potansiyelini önemli ölçüde düşürmüş olursun.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kog’Maw koridor aşamasında tek bir yetenek ile kaçma potansiyeline sahiptir. E yeteneğini düzgün kullandığı sürece senin hamlelerinden kaçmayı başaracaktır. Ancak E yeteneğini düzgün kullanamazsa tek kaçış mekanizmasını yitirmenin getirmiş olduğu çaresizlikle tüm saldırılara karşı açık olacaktır.

Kog’Maw genel olarak mücadeleye girmek istediğinde W yeteneğine erişmek ister. Bu yetenek kullanılabilir durumdayken agresif oynamaya ve mesafe avantajıyla bol bol hasar takası gerçekleştirmeye çalışır. W yeteneği kullanılabilir olmadığı zamanlarda mutlaka ona karşı agresif oynamaya çalışmalı ve onu cezalandırmalısın.

Kog’Maw oyuncusu için pozisyon alabilmek çok ama çok önemlidir. Takım savaşları sırasında veya hasar takasları sırasında pozisyonunu kaybeden bir Kog’Maw verimliliğini önemli ölçüde düşürmüş olur. Bu nedenle onun pozisyon alma becerilerini gözden geçirmeli ve hata yaptığında bunu değerlendirmeye çalışmalısın.

Potansiyel

Kog’Maw W yeteneğine erişim sağladığı zaman saldırı mesafesini yükseltmeyi başarır ve maksimum cana göre hasar vermeye başlar. Onu ortadan kaldırmak istediğin zaman yanlardan saldırmaya çalışmalı ve onun vur kaç yapmasına engel olmalısın. Bu sayede koridor aşaması dahil olmak üzere maçın herhangi bir aşamasında ona karşı üstünlük kurmayı başarabilirsin.

Kog’Maw, Guinsoo’nun Hiddeti eşyasını bitirdiği zaman çok büyük bir güç artışı yaşamış olur. Her altı otomatik saldırıdan sonra her bir üç otomatik saldırı iki kez vuracak ve aynı zamanda vuruş anındaki etkileri yansıtacaktır. Bu eşyanın W yeteneğiyle uyumlu bir şekilde kullanılması demek Kog’Maw kısa süreli bir ölüm makinesine dönüşmesi anlamına gelmektedir.

Oyunun son evrelerinde Kog’Maw kusursuz bir kuşatma şampiyonuna dönüşür. W ve R yetenekleriyle uzak mesafeden rakiplerine hasar vermeyi başarabilir. Onun kuşatma yapmasına engel olmalısın. Ayrıca onu özellikle harita görevlerinden uzak tutmaya çalışmalısın. Kuşatma sırasında takım arkadaşları öne çıkarsa onları cezalandırmayı deneyebilirsin.

Bu Kog’Maw counter rehberi sayesinde Kog’Maw karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Kog’Maw için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu