Lee Sin CT » Lee Sin Counter [S10]

Lee Sin counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Lee Sin counter konusunda yardımcı olacaktır.

Lee Sin CT (Lee Sin Counter)

Lee Sin’in temel hasar potansiyeli Q yeteneğinden gelir. Q yeteneğini tutturmayı başardığı zaman çok fazla hasar verdiği için o yetenekten olabildiğince kaçman gerekir. Onunla çok fazla düelloya girişmeyi denememelisin. Q yeteneğini kaçırdığı zaman mücadeleler sırasında hasar anlamında çok büyük problem yaşamaya başlar.

Lee Sin enerji toplayabilmek için pasif yeteneğinden güç alır. Pasif yeteneğini kullanıp otomatik saldırı yaparak enerji toplar. Otomatik saldırılarına engel olabilirsen enerji toplamasına da engel olmuş olursun. Bu durumda yeteneklerini kullanıp kaçma şansı elde edemeyeceği için çok fazla hamle şansı kalmayacaktır.

Lee Sin’in baskın potansiyeli çok ama çok yüksektir. Genellikle Q yeteneğini kullanarak baskın düzenlemeye çalışacağı için bu yeteneğe karşı etkileşimin çok ama çok önemlidir. Bir şekilde Q yeteneğinden sıyrılmayı denemelisin. Bunu başardığın zaman baskın potansiyelini tamamen etkisiz hale getirmiş olursun. Dikkatli oynarsan bu hedefine ulaşmayı başarabilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Lee Sin 6. seviye olduktan sonra Q yeteneğine dikkat etmelisin. Çünkü bu yeteneği bir taşıyıcı şampiyona tutturduğu zaman hızlı bir şekilde dalış yapıp onu kendi takımının önüne atmaya çalışacaktır. Bu nedenle takım savaşlarını kaybetmek zorunda kalabilirsin. Tank olan takım arkadaşlarından Q yeteneğini engelleme konusunda destek almaya çalışmalısın.

Haritadaki görev noktalarına totem eklemeyi düşünmelisin. Çünkü Lee Sin hemen hemen tüm görevleri tek başına yerine getirme şansına sahiptir. Belirli bir süre haritada gözükmezse onun bir şeyler peşinde olduğunu hemen anlamalısın. Özellikle ejder bölgesine dikkat etmeli ve buradaki görüşü yitirmemeye çalışmalısın. Aksi durumda hiç beklemediğin bir anda ejder kaybedebilirsin.

Karşında Lee Sin varsa çizme seçiminde zırh veren Ninja Tabisi eşyasını almayı düşünmelisin. Bu sayede ondan gelecek hasarı engellemeyi başarabilirsin. Özellikle maksimum düzeyde tehlike olmaya başladığı zaman onun kombinasyonlarına engel olmak için bu eşyaya ihtiyacın olacaktır. İşini şansa bırakmamalı ve onun karşısında hazırlıklı olmalısın.

Potansiyel

Lee Sin özellikle 2. ve 3. seviyelerde güç patlaması yaşar. Çünkü bu seviyelerde hareketlilik kazanır ve aynı zamanda seni yavaşlatmayı başarabilir. Bu seviyelerde gerçekleştirilecek olan baskınlara karşı ayık davranmalısın. 3. seviyede deneyeceği baskın için yem olmak istemiyorsan mutlaka ama mutlaka koridordaki totem alanlarını iyi değerlendirmelisin.

Lee Sin, 6. seviye olduktan sonra çok önemli bir güç patlaması yaşar. Çünkü bu seviyeden sonra hedef belirlediği oyuncuyu alıp takım arkadaşlarının ortasına atabilme şansına sahip olacaktır. Bu hamlelerinde onu hemen ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Bunu yapamıyorsan onun karşısında dayanıklı olabileceğin seçimlere yönelmelisin.

Lee Sin’in bir diğer güç patlaması yaşadığı dönem Kara Balta eşyasını tamamladığı dönemdir. Q yeteneğini bir şekilde isabet ettirmeyi başardığı zaman bu eşyanın gücünden maksimum düzeyde yararlanabilme fırsatını elde edecektir. Bu nedenle Q yeteneğine yakalanmamak için elinden geleni yapman son derece önemlidir.

Bu Lee Sin counter rehberi sayesinde Lee Sin karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Lee Sin için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu