Lulu CT » Lulu Counter [S10]

Lulu counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Lulu counter konusunda yardımcı olacaktır.

Lulu CT (Lulu Counter)

Lulu koridor aşamasında sürekli olarak seni rahatsız etmeye çalışacaktır. Özellikle E ve Q yetenekleri kullanılabilir olduğunda hiç bıkmadan seni rahatsız edip hasar vermeye çalışacaktır. Bu iki yetenek her ne kadar çok güçsüz gibi gözükse bile bir araya geldikleri zaman olağanüstü hasar verebilme potansiyeline sahiptirler. Lulu’nun hasar potansiyelini asla görmezden gelmemelisin.

Lulu ile hasar takasında bulunmak istiyorsan kendini savunamayacak durumları kollamaya çalışmalısın. E yeteneğini bir önceki hasar takası denemesinde kullandıysa onunla hasar takasına girmeyi düşünebilirsin. Çünkü bu süre içerisinde kendini ve takım arkadaşını koruma konusunda yeteneklerinden birini kullanamaz hale gelecektir.

Lulu ve takım arkadaşlarının hayatta kalma olasılıkları her zaman yüksektir. Bunun sebebi Lulu’nun özel yeteneğidir. Lulu’nun özel yeteneği kullanılamaz olduğu zaman onu veya takım arkadaşlarını ortadan kaldırmak her zaman çok daha kolaydır. Lulu bu yeteneğini kullandıktan sonraki zaman aralığını rahatsız etme, mücadeleye girişme ve baskı kurma konusunda değerlendirmeye çalışmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Lulu takımı için en önemli harita kontrolü ögesidir. Tek başına totem bırakmaya gittiği zaman onu kıstırmaya ve ona tuzak kurmaya çalışabilirsin. Çok dayanıksız bir şampiyon olduğu için ona karşı tuzak kurmak her zaman işe yarayan bir tekniktir. En kötü ihtimalle sahip olduğu tüm kaynakları azaltmayı başarabilirsin.

Takım savaşlarında ilk hedefin Lulu’yu ortadan kaldırmak olmalıdır. Çünkü bunu yaptığın zaman takım arkadaşlarını koruyacak ve onlara alan açacak şampiyonu ortadan kaldırmış olursun. Lulu olmadığı zaman takım savaşlarının çok daha kolay geçeceğinden emin olabilirsin. Bu nedenle takım savaşı başlamadan veya başladıktan kısa süre sonra Lulu’yu etkisiz bırakmaya çalışmalısın.

Lulu ve koridordaki takım arkadaşı, alt koridordaki işleri bitince genelde orta koridora gelmeyi tercih edeceklerdir. Bu hamleyi yaptıkları zaman onları iki taraftan olacak şekilde kuşatma yoluna gidebilirsin. Çünkü ileri çıktıkları zaman kendi güvenliklerini ihlal etmiş olacaklardır. Bunu bir fırsat olarak görebilirsin.

Potansiyel

Lulu özel yeteneğine sahip olduğu sürece çok güçlü olacaktır. Genel olarak kitle kontrol etkilerini kullanarak onu etkisiz bırakmaya çalışmak iyi bir fikir olabilir. R yeteneği olmadığı sürece kendisini ve takım arkadaşlarını koruma şansı oldukça düşük olacaktır. Bunu fırsat bilmeli ve gerektiğinde hasar takaslarını uzatmayı düşünmelisin.

Lulu ilk iki temel eşyasını tamamladıktan sonra takımındaki taşıyıcıları koruma şansına sahip olacaktır. Bu nedenle onu ilk olarak ortadan kaldırmak her zaman önemli bir adımdır. Bunu yaptığın zaman takımını koruyacak olan bir şampiyonu ortadan kaldırmış olursun. Bu takım savaşlarında işini kolaylaştıracak bir hamle olacaktır.

Lulu koridor aşamasında çok fazla hasar verebilen bir şampiyondur. Özellikle E yeteneğini yükseltmeye başladığı zaman ilk eşyasından alacağı güçle sana zor anlar yaşatabilir. Bu sayede hasar vermek istediğinde çok fazla hasar vermesi veya takım arkadaşını korumak istediğinde çok fazla hasarı engellemesi söz konusu olur. Bu nedenle aşırı dikkatli olmalısın.

Bu Lulu counter rehberi sayesinde Lulu karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Lulu için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu