Malzahar CT » Malzahar Counter [S10]

Malzahar karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hasara potansiyeline ve hayatta kalma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Malzahar CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Malzahar CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Malzahar CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Malzahar hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Malzahar counter taktikleri

Malzahar sahip olduğu güçlü koridor ittirme yeteneği sayesinde koridor aşamasını oldukça güvenli bir şekilde geçirir. Malzahar genel olarak E yeteneğini kullanarak minyon temizlemeye çalışacaktır. Bu nedenle minyon birliklerinin yanında çok fazla vakit geçirmemeye çalışmalısın. Bu sayede sana vereceği rahatsız edici hasar miktarını azaltmayı başarabilirsin.

Malzahar’ın hareket kabiliyeti oldukça düşüktür. Bu nedenle 6. seviye olmadan önce çok fazla agresif oyun stilinde olmayacaktır. Koridoru ittirmesine izin vererek onu cezalandırma yoluna gidebilirsin. Bunu yaparken minyon dalgalarını kulene yakın bir mesafede dondurmayı ihmal etmemelisin. Bunu başarıyla yerine getirirsen Malzahar’ın risk almasını sağlarsın.

Malzahar genel olarak E > W kombinasyonu ile minyon dalgalarını ittirmeye çalışacaktır. Bunu yaptığı zaman haritada gezme fırsatı elde edecektir. Bunun için ortaya çıkan Hiçlik yaratıklarını hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Böylece Malzahar’ın koridoru ittirme ve haritada gezintiye çıkma becerisini önemli ölçüde azaltmış olursun.

Malzahar karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Malzahar genel olarak hedef seçici bir şampiyondur. Özel yeteneğini kullanarak orta koridor veya alt koridor şampiyonunu etkisi altına almaya çalışacaktır. Bundan kurtulmak için kitle kontrol etkilerine engel olabilecek eşyalar almaya çalışabilirsin. Hayatta kalmak istiyorsan buna fazlasıyla ihtiyacın olacaktır.

Malzahar özel yeteneğini kullandığı zaman alana çakılı kalır. Yeteneğini kullandığı süre zarfında onu cezalandırmayı düşünebilirsin. Elbette bunu yaparken tüm fırsatları değerlendirme yoluna gitmeli ve anlık hasar potansiyelini kullanarak onu ortadan kaldırmayı denemelisin. Bunun dışındaki çabalarının pek işe yaramayacağını bilmelisin.

Malzahar, Hiçlik yaratıklarından aldığı güçle hemen hemen her kuleyi hızlı bir şekilde imha etme başarısını gösterebilir. Çünkü Hiçlik yaratıkları kulelerden gelen hasar için tank olabilecektir. Malzahar’ın koridoru ittirmesi için minyon dalgasına pek ihtiyaç yoktur. Bunun gerçekleşmesine engel olmaya çalışarak kulelerini korumayı denemelisin.

Malzahar’ın potansiyeli

Malzahar ilk güç artışını özel yeteneğini açtığı zaman elde eder. 6. seviye olduğu zaman ciddi bir tehdide dönüşmüş olur. Ancak 6. seviye olmadan önce koridorda pek etkin olamaz. Bu aralığı iyi değerlendirmeli ve bir şekilde ona baskı kurmaya çalışmalısın. Malzahar 6. seviye olduktan sonra buna bir daha fırsat bulamayabilirsin.

Malzahar’ın minyon dalgalarını hızlı bir şekilde ittirme becerisi oldukça önemlidir. Bu sayede haritada özgürce dolaşma şansı elde eder. Ancak bunu yapabilmesi için eşyalarından destek alması gerekir. Çünkü oyunun başlangıcında çok fazla yetenek kullandığı için mana problemi yaşayabilir. Mana problemi yaşadığını fark ettiğin zaman onu cezalandırma yoluna gitmelisin.

Malzahar önemli eşyalarını tamamlamayı başardığı zaman hedeflerini kolayca yakalama fırsatı elde eder. Özellikle R yeteneğini kullanabilmek için aradaki mesafeyi çok daha hızlı bir şekilde kapatabilme fırsatı elde edecektir. Bunun için Q ve E yeteneğinden olabildiğince kaçmaya çalışman gerekir. Malzahar’dan kaçmanın başka bir yolu yoktur.

Bu Malzahar counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Malzahar’ın karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu