Miss Fortune CT » Miss Fortune Counter [S10]

Miss Fortune karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hasar potansiyeline ve kritik vuruş şansına karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Miss Fortune CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Miss Fortune CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Miss Fortune CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Miss Fortune hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Miss Fortune counter taktikleri

Miss Fortune W yeteneği sayesinde olağanüstü derecede çok hareket hızı kazanabilen bir şampiyondur. Aynı zamanda bu yeteneği aktif ettiği zaman saldırı hızı kazanır. Koridor aşamasında hasar takasında bulunabilmek için bu yeteneğin sunduğu potansiyelden faydalanır. Ayrıca herhangi bir hasar almazsa pasif yeteneğin etkisi sürmeye devam edeceği için beceri atışlarından kolay bir biçimde kaçabilir.

Her ne kadar koridor aşamasında çok sık kullanılmasa bile E yeteneği oldukça kullanışlı bir kitle kontrol becerisidir. MF, E yeteneğini kullanarak belirli bir alandaki hedefleri yavaşlatabilir ve bunu baskın için bir potansiyele dönüştürebilir. Takım arkadaşlarından destek aldığı zaman E > R kombinasyonu ile son derece iş bitirici bir hamle yapmayı başarabilir.

MF, Q yeteneği sayesinde oldukça güçlü bir koridor varlığına sahiptir. Bu yeteneğini doğru bir şekilde kullanmayı başardığı zaman MF hem minyon katledebilir hem de rakip takımdaki hedef şampiyona hasar verebilir. Bu nedenle doğrudan minyon birliklerinin arkasında durmamaya çalışmalısın. Bunu yapmazsan ekstra hasar karşılamak zorunda kalırsın.

Miss Fortune karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Miss Fortune karşısında oynarken canı düşük olan minyon birliklerinden uzak durmalısın. Uzak durmayı başaramazsan MF bir şekilde Q yeteneğini kullanarak onu öldürecek ve aynı zamanda sana hasar vermeyi başarabilecektir. Q yeteneğinin çok can yakıcı olduğunu unutmamalısın.

MF özellikle R yeteneği sayesinde takım savaşlarında son derece etkili bir şampiyondur. Bu yeteneğin en önemli dezavantajı ise yeteneği kullanırken hareket edemez oluşudur. Bu yeteneği kullanmak için yoğunlaşmaya başladığında ona kitle kontrol etkisi uygulamayı düşünebilir veya onu ortadan kaldırmaya çalışabilirsin.

W yeteneği sayesinde MF oldukça hareketli olacaktır. Bu sayede takım savaşları başlamadan önce sürekli hareket edebilecektir. Sadece tek seferlik bir hasar ile elde ettiği ekstra hareket hızının iptal olmasını sağlayabilirsin. Miss Fortune hareket hızını kaybettiği zaman hemen hemen tüm hamlelere karşı açık hedef haline dönüşür.

Miss Fortune’in potansiyeli

Miss Fortune özellikle R yeteneğini açtığı zaman takım savaşları anlamında bir güç patlaması yaşar. Bu yeteneği aldığı zaman herhangi bir savaşta çok güçlü bir şekilde hasar uygulama potansiyeline sahip olur. Üstelik bu yetenek belirli bir alanı etkilediği için başarılı bir biçimde alan kontrolü sağlamasına yardımcı olacaktır.

Draktharr’ın Gece Kılıcı ve Youmuu’nun Hayaletkılıcı gibi eşyalar Q ve E yeteneğine güç verebilir. Bu eşyalar sayesinde bu şampiyon çok yoğun miktarda hasar potansiyeline ulaşabilir. Miss Fortune’un eşya dizilimine dikkat etmeli ve onun karşısında durabilmek için yeterli dayanıklılığa sahip olmalısın. Ancak bu yetenekler ile bu eşyalar bir araya getirildiğinde bu şampiyon için hedef pek fark etmeyecektir.

Bu şampiyon, W yeteneğinden sadece hareket hızı kazanmaz aynı zamanda ondan saldırı hızı kazanır. Yetenek aktif edildiği zaman elde edilen saldırı hızı sayesinde hasar takası gerçekleştirme konusunda bir adım öne çıkar. Mahvolmuş Kralın Kılıcı eşyasını tamamladıktan sonra özellikle bire bir mücadelelerde sürdürülebilirlik anlamında avantaj elde edeceğini unutmamalısın.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu