Mordekaiser CT » Mordekaiser Counter [S10]

Mordekaiser karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hayatta kalma becerisine ve hasar potansiyeline karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Mordekaiser CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Mordekaiser CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Mordekaiser CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Mordekaiser hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Mordekaiser counter taktikleri

Mordekaiser koridor aşamasının başlangıcında oldukça zayıftır. Bunu kendi lehine olacak şekilde kullanmanın yollarını aramalısın. Ayrıca kendini güvenceye alarak E ve Q yeteneklerinden olabildiğince kaçınmaya çalışmalısın.

Mordekaiser yetenekler açısından düşük bekleme süresine sahiptir. Onunla mücadele ederken bunu mutlaka göz önünde bulundurman gerekir. Bir tek E yeteneğinin bekleme süresi oldukça yüksektir. Onu boşa kullandırmayı başarırsan işi çözmüş olursun.

Mordekaiser oyunda varlık gösterebilmek için koridor hakimiyetine sahip olmak zorundadır. Bu nedenle agresif oyunun bir getirisi olarak koridoru sık sık ittirir. Bu tür durumlarda orman bölgesindeki takım arkadaşından destek alıp baskın düzenlemesini sağlamalısın.

Mordekaiser karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ancak bu tek başına yeterli bir şey değildir. Oyun içerisindeki mücadelelerde Mordekaiser büyük olasılıkla takımın en arkasındaki taşıyıcı şampiyona yönelecektir. Bu tür durumlarda ona odaklanıp onu ortadan kaldırmak iyi bir fikirdir.

R yeteneğini kullanıp seni hapsederse onunla çarpışmak zorunda olmadığını bilmelisin. Sadece yeteneğin etkisi bitene kadar hayatta kalmaya çalışmalısın. En önemlisi onun yeteneklerinden kaçmanın yollarını aramalısın. 1v1 mücadele kazanma şansın yoksa en iyi seçenek budur.

Mordekaiser’in güçlü can yenileme özelliğinin olduğu aklından çıkmamalıdır. W yeteneği devasa sayılabilecek bir kalkan oluşturur. Bu tür durumlarda sorun yaşamamak için doğru şampiyonu ve beraberinde doğru eşyayı kullandığından emin olmalısın.

Mordekaiser’in potansiyeli

Mordekaiser, Rylai’nin Kristal Asası eşyasını alır almaz bir baş belasına dönüşür. Pasif yeteneğini etkin hale getirerek önüne çıkan her şeyi yavaşlatabilme şansına sahip olur. Bu durumda takımın arka tarafına geçip istediği şampiyonu karanlıkla tanıştırmayı başarabilir.

Onun hasar potansiyelini asla hafife almamalısın. Seviye 6 olduktan sonra özel yeteneği sayesinde yoğun miktarda hasar ve can kazanır. Bu nedenle ona saygı duymak zorundasın. Hasar potansiyelinin bir anda çok yüksek noktalara çıkabileceğini bilmelisin.

Bu Mordekaiser counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Mordekaiser’in karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu