Morgana CT » Morgana Counter [S10]

Morgana counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Morgana counter konusunda yardımcı olacaktır.

Morgana CT (Morgana Counter)

Morgana CT destek:

Morgana CT orta koridor:

Morgana karşısında oynarken Q yeteneğine özellikle dikkat etmelisin. Çünkü Q yeteneği Morgana’nın en güçlü kitle kontrol yeteneği durumundadır. Etki süresi çok uzun olduğu için ona yakalandığın zaman kurtulman çok kolay olmayabilir. Bu yetenekten kaçabilmek için elinden geleni yapmalısın. Aksi taktirde rakibe skor avantajı verebilirsin.

Morgana’nın E yeteneği tüm türlerdeki kitle kontrolü etkilerini engelleyen bir yetenektir. Buradan kazandığı kalkana dikkat etmelisin. Özellikle elindeki kitle kontrol yeteneklerini söz konusu kalkan devredeyken kullanmamaya çalışmalısın. Onun karşısında mücadele ederken ne zaman hamle yapıp yapmayacağına iyi karar vermelisin.

Morgana her ne kadar destek rolünde bir şampiyon olsa bile Q > W kombinasyonu sayesinde çok yüksek hasarlar verebilme şansına sahiptir. Q yeteneği seni uzun süre belirli bir alanda çakılı bırakacağı için W yeteneği canını tüketmeyi başarabilecektir. Bu kombinasyona yakalanmamalı ve yakalanan arkadaşını hayatta tutmak için elinden geleni yapmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Morgana’ya karşı hamle yapmadan önce E yeteneğinin kullanılabilir olup olmadığını gözden geçirmelisin. Oyunun erken evresinde bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Bir şekilde mücadeleye girişmek için fırsat arıyorsan öncelikle bu yeteneğini boşa kullandırtmayı düşünmen gerekir.

Hasar takasları sırasında Morgana’nın Q yeteneğinden kaçmak hayatta kalmak için yeterli olacaktır. Bu yeteneklerden kurtulduğun sürece hasar takaslarını kazanmayı başarabilirsin. Takım savaşlarına başlamadan önce takım arkadaşlarının bu konuda bilgili olduğundan emin olmalısın. Çünkü bir kişinin bile Q yeteneğine yakalanması demek takım savaşını kaybetmen anlamına gelebilir.

Morgana’nın bir şekilde geri düşmesini sağlarsan onun etkinliğini kırmış olursun. Çünkü geri düşmüş bir Morgana maalesef R yeteneğini etkin bir biçimde kullanamaz. R yeteneği olmadan sana sersemletme etkisi uygulamayacağı için bu durumu avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışmalısın. Ayrıca Morgana sana doğru hamle yaptığı zaman anlık hasar ile onu ortadan kaldırmayı denemelisin.

Potansiyel

Morgana özel yeteneğini açtığı zaman en az bir şampiyonu uzun süre boyunca çakılı bırakma şansına sahip olacaktır. Bu kişi olmamak için çaba göstermeli ve aynı zamanda dayanıksız olan takım arkadaşlarını korumaya çalışmalısın. Morgana bir kişiyi hedef belirleyip ona kitle kontrolü uyguladıysa oradan geri dönüş çok kolay olmayabilir.

Morgana’nın R yeteneği bir takım savaşının kaderini değiştirebilecek kadar güçlüdür. Bu nedenle Morgana oyuncuları her zaman Zhonya’nın Kumsaati eşyasını almaya çalışırlar. Çünkü bu eşyayı kullandıkları zaman rahatsız edilmezler ama aynı zamanda özel yeteneklerini kullanmaya devam ederler. Karşıdaki oyuncuda bu eşya varsa ekstra dikkatli olmalısın.

Morgana’nın yetenekleri, yetenek gücünden oldukça iyi bir şekilde güç alır. Bu nedenle yetenek gücü veren bir eşya aldığı zaman yetenekleri çok daha fazla hasar vermeye başlar. Morgana’nın aldığı eşyaları gözden geçirmeli ve hayatta kalmak için gerekli adımları atmaya çalışmalısın.

Bu Morgana counter rehberi sayesinde Morgana karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Morgana için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu