Nami CT » Nami Counter [S10]

Nami counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Nami counter konusunda yardımcı olacaktır.

Nami CT (Nami Counter)

Nami koridor aşamasında olabildiğince sana yaklaşmaya çalışacaktır. Göndermiş olduğu dalgaların senden sekmesini sağlayarak can yenileyecektir. Onun saldırı mesafesinde durmayarak bu stratejisini boşa çıkarabilirsin.

Nami dürtme hasarı aldığı zaman genelde Q yeteneğini kullanma eğilimindedir. Bu nedenle ona hasar verdikten sonra ileriye doğru adım atmayı düşünmemelisin. Bunu yaparsan baloncuğa yakalanıp tuzağa düşmüş olursun.

Nami ile hasar takasına gireceksen onun W yeteneğini boşa çıkartmayı düşünmelisin. Çünkü bu yetenek olmadığı zaman kendi canını doldurma konusunda pek avantaj elde edemeyecektir. Üstelik hasar potansiyelinin belirli bir kısmı ortadan kaybolacaktır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Bir şekilde eşyalar yardımıyla rakibin sürekliliğini engellemeye çalışmalısın. Hasar takasları ve takım savaşı başlamadan önce Nami’yi ortadan kaldırman durumunda karşıdaki taşıyıcı şampiyonların hayatta kalma şansını azaltmış olursun.

Nami genellikle oyunun orta evresinde yani 20. dakika dolaylarında Baron gibi önemli noktalara totem bırakmaya çalışacaktır. Bunu yapmaya çalışacağı sırada ustaca bir baskın düzenleyerek oyunun kaderini değiştirmeyi başarabilirsin.

Potansiyel

Nami 6. seviye olduktan sonra öldürme ve baskın düzenleme konusunda muazzam bir potansiyel elde eder. Çünkü açılmış olan R yeteneği her türlü imkanın zorlanmasına neden olur. Koridorda agresif tavır içerisinde olursan bunun bedelini çok ağır ödemek zorunda kalırsın.

Nami 3. seviye olduğu zaman güç dengesini değiştirmeye başlar. Takım arkadaşının saldırılarını güçlendirebileceği için dikkatli olmalısın. Hasar takasında ona karşı durmak çok kolay değildir. Eğer bir şekilde başarıya ulaşmak istiyorsan onu ortadan kaldırmaya çalışman gerekir.

Bu Nami counter rehberi sayesinde Nami karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Nami için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu