Neeko CT » Neeko Counter [S10]

Neeko karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hasar miktarına ve mana değerinden güç alma potansiyeline karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Neeko CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Neeko CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Neeko CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Neeko hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Neeko counter taktikleri

Neeko Q yeteneğini kullanarak hedeflediği bölgeye hasar verir. Bu yetenek bir şampiyona denk gelirse veya bir minyon öldürürse iki kez hasar verir. Bu nedenle minyon birliklerin etrafında vakit geçirirken dikkatli olmalısın. Özellikle canı az olan minyon birliklerinden olabildiğince uzak durmaya çalışmalısın.

Neeko W yeteneğini kullandığı zaman baskınlara açık hale gelir. Bu yetenek ona bir süre görünmezlik tanır ve aynı zamanda hareket hızı kazandırır. Yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Neeko W yeteneğini kullandığı zaman söz konusu aralığı çeşitli hamleler yapmak için kullanabilirsin. Bu senin için açık bir hedef durumundadır.

Neeko’nun W yeteneğinden gelen pasif özellik bir otomatik saldırı işlevi ve aynı zamanda hareket hızı kazandırır. Neeko bu imkanı hızlı hasar takasları için kullanacaktır. Özellikle oyunun erken evresindeki kule plakalarını alma konusunda avantajlı olacaktır. Otomatik saldırılarını güçlendirdiği zaman Neeko karşısında dikkatli olmalısın.

Neeko karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Neeko E > Q kombinasyonunu minyon birliklerinin üzerinde kullandığı zaman bu aralığı avantajlı bir şekilde değerlendirmeye çalışmalısın. Çünkü E yeteneğinin bekleme süresi oyunun başlangıcında oldukça yüksektir. Hasar takasına girişmek istiyorsan bunun gibi zamanları kollamaya çalışmalısın.

Minyon birliklerinin etrafında dururken dikkatli olmalısın. Çünkü Neeko Q yeteneğini kullanarak belirli bir alanı etki altında bırakmaya çalışacaktır. Minyon birlikleriyle çok fazla vakit geçirmek çok doğru değildir. Bunun yerine kendini güvenceye alacağın bir pozisyonda kalarak Neeko’ya karşılık vermeye çalışmak çok daha doğru bir fikirdir.

Neeko 6. seviye olduğu zaman hasar takaslarını sıklaştırmaya ve hatta gerektiğinde güçlü dalışlar yapmaya başlayacaktır. Bir başkasını klonladığı zaman özel yeteneğini kullanıp kullanmadığını fark edemezsin. Her deneyimli Neeko oyuncusu bu fırsatı değerlendirmeye çalışacaktır. Bu tür hamlelere karşı gözün açık olmalıdır.

Neeko’nun potansiyeli

Neeko özellikle 2. seviye olduğunda ilk güç artışını yaşar. 2. seviye olur olmaz basit bir kombinasyonla seni etki altında bırakmaya çalışacaktır. Bu nedenle ondan önce 2. seviye olmaya çalışmalısın. Bunu yapamazsan koridor aşamasında çok dikkatli oynamaya çaba göstermelisin.

Neeko 6. seviyeye geldiği zaman R yeteneğini kullanarak bir hamle yapmaya çalışacaktır. Bunu yapabilmek için ilk önce E yeteneğini kullanma yoluna gidecektir. Alternatif olarak W yeteneğini kullanıp hareket hızını artırmaya çalışabilecektir. Neeko’nun bu tür hamlelerine karşı kesinlikle dikkatli olmalısın.

Neeko’nun rün seçimlerine dikkatli olmalısın. Çünkü ilk iki eşyasını tamamladığı zaman çok güçlü duruma gelir. Artık seni kovalaması ve yakalaması çok daha kolay olur. Bu durumda hasar takaslarını çok fazla uzatmaya çalışmamalısın. Hasar takaslarını uzatırsan bundan zararlı çıkan sen olursun.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu