Ornn CT » Ornn Counter [S10]

Ornn karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, zırh/büyü direnci niteliğine ve hayatta kalma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Ornn CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Ornn CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Ornn CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Ornn hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Ornn counter taktikleri

Ornn karşısında oynarken belirli aralıklarla kısa süreli hasar takasına girişmek en iyi fikirdir. Oyunun erken safhasında çok ciddi mana problemi yaşadığı için sana cevap vermekte zorlanabilir. Hasar takası sırasında sana karşılık vermeye çalışırken manasını tüketebilecek olduğunu unutmamalısın. Bu durumda başa çıkması gereken güçlü bir minyon ordusuyla karşı karşıya kalacaktır.

Duvarlara yakın bölgelerde oynamamaya çalışmamalısın. Benzer şekilde Ornn’un Q yeteneğine dikkat etmelisin. Çünkü sana doğru hamle yapıp E yeteneğini kullanarak seni havaya fırlatma şansını elde edecektir. Bu onun en belirgin kombinasyonlarından biridir. Bu imkanı ona tanırsan koridor aşamasında tüm avantajı ona devretmiş olursun.

Ornn W yeteneğine sahipken güçlü kitle kontrol etkilerini onun üzerinde kullanmaktan kaçınman gerekir. Çünkü W yeteneğini kullandığı zaman kitle kontrolü etkilerinden kendisini uzak tutabilir. Ona doğru hamle yaparken ve ormancı arkadaşının baskın düzenlemesini sağlarken bu yeteneğin kullanılabilir olup olmadığını takip etmen önemlidir.

Ornn karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takım savaşlarında takım arkadaşlarınla çok fazla iç içe durmamalısın. Çünkü Ornn, R yeteneğini kullanarak takım savaşını başlatabilecek ve karşısında yer alan tüm takımı etki altında bırakabilecektir. Takım savaşlarından önce bir arada olmak iyi bir fikirdir ama çok fazla yan yana durmamaya çalışman gerektiğini bilmelisin.

Ornn’un yetenek kitinde çok fazla kitle kontrolü etkisi vardır. Q yeteneği sayesinde çeşitli oyunlar çevirebilecek veya seni duvarlara yakın bulduğu zaman E yeteneğini kullanma fırsatı elde edebilecektir. Ornn’un pozisyonuna dikkat ettiğin kadar aynı zamanda kendi pozisyonuna dikkat etmen gerektiğini bilmelisin. Ornn seni yakalarsa bir daha kaçış şansın olmayabilir.

Koridor aşamasında Ornn’un pasif yeteneğine çok dikkat etmen gerekir. Pasif yeteneğini uygulama şansı verirsen W yeteneğini kullanabilecek ve aynı zamanda alan kontrolü sağlayabilecektir. Bu nedenle basit saldırı mesafesinde kalmamak son derece değerlidir. Ne yapıp edip koridor aşamasında ona avantaj vermeden yoluna devam etmelisin.

Ornn’un potansiyeli

Ornn karşısında oynarken 2. seviyeye dikkat etmelisin. Özellikle destek rolünde tercih edildiğinde bu kombinasyon sık sık kullanılır. Q -> E kombinasyonu sayesinde büyük olasılıkla büyülerinden birini harcamana neden olacaktır. Koridor aşamasında ona bu avantajı sunmamak için mesafeyi daima korumaya çalışman çok önemlidir.

Koridor aşamasında Ornn hiçbir zaman aşırı hamleler yapmaya çalışmayacaktır. Bunun en büyük sebebi ise yetenek kitinin buna pek müsait olmamasıdır. 3. seviye olmadan önce bunu yapma şansı zaten hiç yoktur. Dolayısıyla 1. ve 2. seviyeleri agresif bir şekilde oynayarak geçirebilirsin. Fakat 3. seviye olduktan sonra Ornn’un anlık hasarına saygı duyman gerekir.

6. seviye olduğu zaman Ornn özel yeteneğine erişmiş olur. Bu yetenek takım savaşlarını başlatma veya takım savaşı başlatma hamlelerinden geri kaçma konusunda son derece kullanışlıdır. Ayrıca baskınlarda hedefi yakalama ve etkisiz bırakma konusunda etkili bir yetenektir. Her zaman aldığın pozisyona ve haritaya dikkat etmelisin. Özel yeteneğini kullandığı zaman mutlaka geri kaçmanın bir yolunu bulmalısın.

Bu Ornn counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Ornn’un karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu