Pantheon CT » Pantheon Counter [S10]

Pantheon karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hasar potansiyeline ve hayatta kalma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Pantheon CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Pantheon CT seçimleri neler?

Pantheon CT orta koridor:

Pantheon CT destek:

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Pantheon CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Pantheon hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Pantheon counter taktikleri

Pantheon birinci seviyede aşırı güçlü bir şampiyondur. Bunun sebebi pasif yeteneği ve Q yeteneği arasındaki uyumdur. Seni köşeye sıkıştırmak veya minyon biçmeni engellemek için elinden geleni yapacaktır. Q yeteneğini kullanan Pantheon karşısında sürekli hasar almaktan kaçınmalısın.

Pantheon koridorda sürdürülebilirlik niteliği olmayan şampiyonlardan biridir. Canı ve mana değerleri hızlı bir biçimde yenilenmez. Ayrıca oyunun erken evresinde biraz güçsüzdür. R yeteneği ortada yokken doğru zamanlarda onunla hasar takasına girmen gerekir.

Pantheon açısından W ve E yeteneklerinin bekleme süresi çok fazladır. Bunlar olmadan onun hasar takasında var olabilmesi pek mümkün değildir. Bu nedenle ne yapıp edip yeteneklerini boşa kullandırtmaya çalışmalısın. Böylece onun gücünü azaltmayı başarabilirsin.

Pantheon karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ancak her şey bununla sınırlı değildir. Oyunun geneline bakacak olursak, Pantheon, arka tarafta yer alan taşıyıcı şampiyonlarına ulaşmaya çalışacaktır. Bu nedenle takım arkadaşlarını hayatta tutmak için onu etkisiz hale getirmelisin.

Pantheon bir takım savaşı başlatmak istiyorsa R yeteneğini kullanır. R yeteneğinin alanından kaçmalı ve etrafta takım arkadaşlarının olmamasına dikkat etmelisin. Çünkü bu yeteneği kullandığında yapacağın en ufak bir hata ölmen anlamına gelecektir.

Pantheon hamle yapabilmek için fırsatlar kovalayan bir şampiyondur. Bu nedenle zaman zaman pozisyon hatası yapabilir. Bu tür hatalardan faydalanarak onu öldürmeye çalışmalısın. Hareketlilik anlamında çok zayıf kalacağı için kaçmak adına pek şansı olmayacaktır.

Pantheon’un potansiyeli

Pantheon, oyunun erken evresinden orta evresine güçlü bir şekilde geçen şampiyonlardan biridir. 1. seviye ile 6. seviye arasında onun güçlü olacağını bilmelisin. R yeteneği açıldıktan sonra haritadaki herhangi bir yer için tehdit olmaya başlayacağını unutmamalısın.

Pantheon bir şekilde 1 veya 2 skor aldığı zaman etkinliğini net bir biçimde göstermeye başlar. Çünkü bu skorlar ona temel eşyalarını bitirme şansı sunar. Koridorda ona karşı mücadele ederken hangi eşyalara sahip olduğuna dikkat etmelisin.

Bu Pantheon counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Pantheon’un karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu