Rammus CT » Rammus Counter [S10]

Rammus counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Rammus counter konusunda yardımcı olacaktır.

Rammus CT (Rammus Counter)

Rammus oyunun başlangıç aşamasında orman kamplarını temizleme konusunda problem yaşayan bir şampiyondur. Özellikle 3. seviye olmadan önce çok sıkıntı çeker. Genellikle kırmızı güçlendirmeden başlar çünkü çok hedefli kamp temizleme yeteneği vardır. Bu nedenle oyunun erken evresinde bir baskın düzenlemek çok iyi bir fikir olabilir.

Rammus’un Q yeteneği mesafe kapatıcı bir yetenek gibi çalışır. Bu yetenek aynı zamanda kitle kontrol etkisi uygular. Aynı zamanda Rammus bu yeteneğini ormanda hareket etmek için kullanılır. Ancak yeteneğin bekleme süresi çok yüksek olduğu için pek kullanışlı olduğunu söylemek mümkün değildir. Ormandaki baskınlara ve vur kaç taktiğiyle yapılacak saldırılara karşı Rammus’u açık hedef haline getirir.

Rammus, Q yeteneğini kullanırken aynı zamanda Sıçra (Flash) büyüsünü kullanabilir. Aynı zamanda Hayalet (Ghost) büyüsünü kullanarak minyon dalgalarından sıyrılmayı başarabilir. Rammus karşısında oynarken onun büyülerini ve dolayısıyla bekleme sürelerini takip edebilmek son derece önemlidir. Böylece Rammus’un hamlelerini takip etmeyi başarabilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Her ne olursa olsun Rammus’un E yeteneğine yakalanmamayı başarman gerekir. Özellikle etrafta kule varsa bu son derece dikkatli olman gereken bir durumdur. E yeteneğinin kullanım mesafesine dikkat etmeli ve güvenli bir pozisyonda kalmak için çaba göstermelisin. Aksi durumda Rammus seni yakalayabilecektir.

Rammus bir şekilde E yeteneğini kullanarak hedefini yakalamaya çalışacaktır. Bunu yaptığı zaman takımının yardımıyla hedefi ortadan kaldırabilir. Kitle kontrol etkilerinin etkisini azaltan eşya seçimlerine yönelmek doğru bir tercih olabilir. Bu durumda Rammus’un son derece ölümcül hamlelerinden korunmayı başarabilirsin.

Rammus, Q yeteneğini kullanarak haritada kolayca dolaşabilen bir şampiyondur. Bu nedenle karşı baskın düzenleme konusunda epey kullanışlı bir şampiyondur. Koridor aşamasında aşırı sayılabilecek miktarda ileri çıkmış olan her türlü hedefi yakalamayı başarabilir. Buna engel olabilmek için orman bölgesine totemler yerleştirmeyi düşünmelisin.

Potansiyel

Rammus özellikle 3. seviye olduğunda ilk güç artışını elde eder. Buna engel olmak ve onun işini geciktirmek bu nedenle oldukça önemlidir. Bunu yapabilirsen onu etkinliğini azaltmayı başarabilirsin. Çünkü 3. seviye olduktan sonra kamplarda hedeflere çoklu bir biçimde hasar verebilme potansiyeli elde eder ve kampları çok daha hızlı bir şekilde temizlemeye başlar.

Rammus’un ikinci güç artışı 6. seviyede yaşanır. R yeteneğine eriştiği zaman kule altına girmek dahil olmak üzere pek çok tehlikeli hamleyi gerçekleştirme şansını elde eder. Onun karşısında hayatta kalmak istiyorsan mutlaka büyü direnci eşyalarından birini satın almalısın. Özellikle kitle kontrol etkisini azaltan eşyalara doğru yönelmeyi düşünebilirsin.

Oyun ne kadar uzarsa Rammus bir o kadar dayanıklı hale dönüşür. Bu nedenle zırh delici eşyalar almak çok önemlidir. Rammus kolay kolay ortadan kaldırılabilen bir hedef değildir. Bunun için eşya seçimlerinde doğru hamleleri yapabilmek çok önemlidir. Zırh delici veya büyü direncini azaltıcı eşyalar olmadığı sürece ona hasar vermekte zorluk yaşayabilirsin.

Bu Rammus counter rehberi sayesinde Rammus karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Rammus için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu