Rek’Sai CT » Rek’Sai Counter [S10]

Rek’Sai karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hayatta kalma becerisine ve hasar potansiyeline karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Rek’Sai CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Rek’Sai CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Rek’Sai CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Rek’Sai hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Rek’Sai counter taktikleri

Rek’Sai karşısında durabilmek kolay değildir. Birçok ormancı şampiyon bu konuda sıkıntı yaşar. Rek’Sai seçmiş oyuncuya karşı saygı duymaktan başka yapabilecek bir şeyin yoktur. Bu nedenle daha çok kendi ormanına odaklanman gerekir. Ormandaki görünürlüğü kaybetmemeli ve onun potansiyel konumunu tahmin etmeye çalışmalısın.

Rek’Sai çok farklı ve kendine özgü baskın yolları tasarlayabilen bir şampiyondur. Bu nedenle her zaman baskınlara karşı dikkatli olmalısın. Karşı baskın düzenlemek istiyorsan etrafa koyacağın totemlerden destek almalısın. Ancak onun ne yapacağı belli olmayan bir şampiyon olması işini zorlaştıracaktır. Çok dikkatli olman gerekir.

Rek’Sai özellikle E yeteneğini kaybettiği zaman hedefe bağlı kalmakta zorlanır. Bu yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Koridorda oynayan oyuncuların duvara çok yakın olmamaları bu açıdan önemlidir. Ormancı olan bir oyuncu için ise onun başarılı olabileceği baskın yollarını keşfedebilmek değerlidir. Hedefine uzak kalacak olan Rek’Sai etkinliğini kolayca yitirecektir.

Rek’Sai karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Rek’Sai özellikle grup halinde dolaşan takımlara karşı sorun yaşar. Çünkü alan hasarı veren bir kitle kontrol etkisi becerisi veya hasar potansiyeli yoktur. Genel olarak hedeflerini tek tek yakalamaya çalışır. Bunda başarılı olduğu sürece etkinliğini sürdürür. Bu nedenle takımınla birlikte hareket ederken yalnız kalmamaya özen göstermelisin.

Rek’Sai her ne kadar hareketli bir şampiyon olsa bile belirli dezavantajlara sahiptir. Bu dezavantajlardan en önemlisi dayanıksız olmasıdır. Hemen hemen oyunun her aşamasında dayanıksız bir şampiyondur. Bu nedenle ona odaklanıp onu ortadan kaldırabilmek için çaba gösterebilirsin. Ancak hiçbir zaman tek kalmamalısın. Çünkü hasar potansiyeli ortalamanın çok çok üzerindedir.

Karşı takımda Rek’Sai olması durumunda takım savaşlarının başlangıcına dikkat etmelisin. Bir ormancı olmasına rağmen takım savaşını başlatacak kişi o olmayacaktır. Çünkü yetenekleri ve dayanıklılık durumu buna izin vermez. Takım savaşı başladıktan sonra takımındaki en dayanıksız oyuncuya doğru hamlesini yapmaya çalışacaktır. Ona bu fırsatı vermemelisin.

Rek’Sai’ın potansiyeli

Rek’Sai özellikle 3. seviye olduğunda çok güçlüdür. Koridor aşamasındaki takım arkadaşının çok dikkatli olması gerekir. Çünkü Rek’Sai bu seviyede baskın düzenlemeye çalışacaktır. Hedeflediği koridorun neresi olduğunu bilmiyorsan tüm koridorları baskına karşı uyarmayı düşünebilirsin. Karşı baskın düzenleme konusunda çok istekli olmamalısın çünkü bu seviyelerde onun gücüyle başa çıkamazsın.

Rek’Sai ikinci güç artışını 6. seviye olduğunda yakalar. Bu seviyeden sonra daha fazla hasar vermeye başlar. Düellolarda çok daha etkin bir şekilde kendini gösterir. Karşısındaki ormancı şampiyonun dayanma şansı oldukça düşüktür. Genelde kaçmaya çalışacak olan bir şampiyonla oynuyorsan ona karşı hamle yapmak gibi bir hata yapmamalısın.

Orman eşyasında yapacağı güçlendirme sonrasında Rek’Sai en basit yetenek kombinasyonunu kullanarak hedefini tek hamlede ortadan kaldırabilecek potansiyele ulaşabilir. Bu eşyayı aldığı zaman çok dikkatli olmalısın. Özellikle 9. dakika ve öncesinde kimsenin onunla boy ölçüşemeyeceğini unutmamalısın. Onun hasar potansiyeline saygı göstermeli ve güvenli oyunu tercih etmelisin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu