Rengar CT » Rengar Counter [S10]

Rengar karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hasar potansiyeline ve takımına işlevsellik kazandırma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Rengar CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Rengar CT seçimleri neler?

Rengar CT orman:

Rengar CT üst koridor:

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Rengar CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Rengar hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Rengar counter taktikleri

Rengar oyunun başlangıcında güçlenmek için farm yapmaya çalışacaktır. Tek hedefi R yeteneğine ulaşabilmek ve daha etkili bir şekilde baskın düzenleyebilmektir. Onun dengesini bozabilmek için seviye anlamında geri kalmasını sağlayabilirsin. Bunun için karşı ormanı ziyaret edip güvenli bir şekilde kampları çalmaya çalışmak iyi bir fikir olacaktır.

Rengar’ın ormanını ziyaret ederken totem bırakmayı unutmamalısın. Böylece onun ne zaman ve nerede olduğunu kolayca takip edebilirsin. Eğer onu üst koridorda görürsen alt koridora baskın düzenlemeyi düşünmelisin. Bunu yapamayacak durumdaysan onun kamplarını çalmaya çalışmalısın. Ancak ormandaki görüş potansiyelini yitirmemek için çaba göstermelisin.

Rengar ne zaman canı az birini görse baskın düzenlemeye çalışacaktır. Çünkü R yeteneğinden güç sayede bunu etkin bir şekilde uygulama fırsatı elde edecektir. Mümkünse karşı baskın düzenlemeye çalışmalı ve onu gördüğün zaman takım arkadaşlarına haber vermelisin. Rengar’a bedavadan skor vermek demek onu durdurulması zor bir tehdide dönüştürmek demektir.

Rengar karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Rengar bir suikastçı şampiyondur. Dolayısıyla tek başına olan hedefleri ortadan kaldırmak için fırsat kollayacaktır. Takım arkadaşlarınla bir arada kalmaya çalışmalı ve mümkünse tek başına hareket etmemelisin. Tek başına hareket edersen ona skor alması konusunda destek sağlamış olursun.

Rengar, R yeteneğini kullanarak hamle yapmaya çalıştığında neler olup biteceğini tahmin etmeyi başarabilirsin. Onun hamle yaptığını gördüğün zaman anlık hasar ile onu hamle yaptığına pişman etmen gerekir. Bunu yapabilirsen takımındaki taşıyıcı şampiyonu en iyi şekilde korumuş olursun. Aksi durumda ona ekstra hamle fırsatı sunarsın.

Takım savaşlarında Rengar genel olarak hareketsiz olan veya dayanıksız olan şampiyona doğru hamle yapacaktır. Bu nedenle takım arkadaşlarına yakın hareket etmen önemlidir. Dayanıksız veya hareketsiz şampiyonları koruyabilmek için onların yakınında olmaya çalışmalısın. Zıplama potansiyelini engellediğin sürece Rengar’ın etkisini bir nebze olsun azaltmış olursun.

Rengar’ın potansiyeli

Rengar özellikle 6. seviye olduğunda önemli bir güç artışı yaşar. Bunun sebebi R yeteneğini kullanarak baskın düzenleyebilecek ve takım arkadaşlarına skor katkısı yapabilecek olmasıdır. Rengar 6. seviye olduktan sonra harita kontrolü konusunda daha istekli olman gerekir. Özellikle R animasyonunu fark eder etmez geri çekilmeye çalışmalısın.

Koridor aşamaları devam ederken Rengar’ın dolumlarına dikkat etmen gerekebilir. Çünkü Rengar bir şekilde 4 dolum elde etmeyi başarırsa önemli bir güç artışı elde eder. Rengar’ın dolum biriktirdiğini fark edersen geri çıkmalı ve onun dolumlarını tüketmesini beklemelisin. Ondan kaçmak için en güvenli yol budur.

Rengar’ın R yeteneği kullanılabilir olduğu zaman hemen hemen tüm şampiyonlardan çok daha güçlü bir suikastçı haline dönüşür. Bunun için yeteneğin bekleme süresini yakından takip etmeye çalışmalısın. Onun bir sonraki hedefi olmak istemiyorsan işini garantiye almak için buna ihtiyacın olacaktır.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu