Singed CT » Singed Counter [S10]

Singed karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hayatta kalma becerisine ve hasar potansiyeline karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Singed CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Singed CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Singed CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Singed hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Singed counter taktikleri

Singed genel olarak karşıdan gelen ilk minyon dalgasını ormana doğru yönlendirmeye çalışır. Buna engel olmanın basit bir yolu vardır. Minyon birliklerine eşlik etmeli ve koridora onlarla birlikte gelmelisin. Çünkü Singed aynı anda hem seninle hem onlarla mücadele edemeyecek kadar güçsüzdür. Koridora geç döneceği için ekstra kaybı olacaktır.

Singed koridoru sürekli olarak ittirmeyi tercih ederse ona uygun şekilde karşılık vermeye çalışman önemlidir. Genel olarak seni çok yoğun bir minyon dalgasıyla baş başa bırakmaya çalışacaktır. Bu sayede kule altında bile olsa sana baskı kurmayı başaracaktır. Bunun olmasına izin verirsen koridorun hakimiyeti neredeyse tamamen ona kazandırmış olursun.

Singed özellikle menzilli saldırılara karşı problem yaşar. Mücadeleye girebilmek için genelde sana yakınlaşması gerekir. Agresif bir oyun tarzını uygulamaya çalışırsa bunun için savunmadan biraz ödün vermesi gerekecektir. Bu fırsatı kullanarak onu rahatsız etmeli ve takım arkadaşından destek alarak uygun zamanlarda baskın düzenlenmesini sağlamalısın.

Singed karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Singed için oyun kazanmasının silahı proxy farm adı verilen yöntemdir. Bunu oyunda çok az şampiyon yapabilir. Basit bir biçimde rakibin iki kulesinin arasına girer ve minyon dalgalarını burada karşılarsın. Karşı ormandaki şampiyon sana doğru geldiğinde ise bir şey kaybetmemiş olursun ama baskın denemesinde karşı takıma çok şey kaybettirebilirsin.

Alan hasarı verebildiğinden ve genel olarak koridorda kalma açısından muazzam yeteneklere sahip olduğundan proxy farm onun işidir. Özellikle elinde minyon dalgası temizleme konusunda güçsüz şampiyonlar varsa bu Singed’ın işine gelecektir. Minyon dalgalarını iyi bir şekilde yönetebilirsen Singed’ın etkisini kırmayı başarabilirsin.

Oyunun orta ve son evresinde Singed’ı takım savaşı yapmaya zorlaman gerekir. Bu şampiyonun yetenekleri takım savaşı için pek uygun değildir. Bu nedenle onu hata yapmaya zorlamalı ve etkisiz olduğu alanda tutmaya çalışmalısın. Kitle kontrol etkilerinden yararlanarak onu kolayca etkisiz hale getirebilirsin.

Singed’ın potansiyeli

Singed 6. seviye olduğunda R yeteneğini açmış olur. Bu yetenek ona yetenek gücü, hareket hızı, dayanıklılık, can yenileme ve mana yenileme konusunda çeşitli avantajlar sunar. Singed yeteneğini aktif ettiği zaman onunla fazla vakit kaybetmemelisin. Çünkü bu kaynaklarını yok yere kullanman anlamına gelecektir. Yeteneğin aktiflik süresi sona erdiğinde ona doğru hamle yapabilirsin.

Singed temel eşyalarını tamamladıktan sonra kovalaması zor bir şampiyon haline dönüşür. Onu ancak çok güçlü kitle kontrolü etkileriyle durdurabilirsin. Kaçmaya çalışan bir Singed’ı kovalamak gibi bir hata yapmamalısın. Bunun yerine daha farklı hedeflere odaklanmalısın. Takım savaşında Singed’ın etkisinin düşük olacağını aklına getirmeli ve takımına katkı yapmaya çalışmalısın.

Singed’ın alacağı üçüncü eşya çok önemlidir. Bunun temel sebebi yapacağı seçimle oyun tarzını ortaya koyacak olmasıdır. Görkemli Zafer (Righteous Glory) eşyasını alırsa ileri doğru hamle yapma konusunda bir fırsat elde etmiş olur. Ancak sana doğru koşarken kitle kontrol etkisi yeteneklerinle onu durdurabileceğini unutmamalısın.

Bu Singed counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Singed’ın karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu