Sion CT » Sion Counter [S10]

Sion karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, zırh değerinden güç alma potansiyeline ve hayatta kalma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Sion CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Sion CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Sion CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Sion hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Sion counter taktikleri

Sion bir tank olmasına rağmen koridor aşamasını aşırı güçlü bir şekilde tamamlayan şampiyonlardan biridir. Özellikle onun Q yeteneğine çok dikkat etmek gerekir. Çünkü bu yeteneğini kullanarak koridor aşamasında sürekli seni rahatsız edebilecektir. Yakın dövüş şampiyonlarından birini aldıysan bu yetenekten kaçabilmek için ileri geri değil sağa ve sola hareket etmeyi denemelisin.

Sion’un sahip olduğu kalkan miktarı her ne kadar koridor aşamasında çok güçlü olmasa bile kısa süreli hasar takasında ona yardımcı olabilecektir. Tam olarak ona doğru hamle yapmadan önce bu kalkanı boşa kullanmasını sağlarsan büyük bir avantaj elde etmiş olursun.

Sion yetenekleri bekleme süresinde olduğu zaman neredeyse tamamen etkinliğini yitirebilen şampiyonlardan biridir. Hasar takasını uzun vadeye yayabilecek bir şampiyonla oynuyorsan bunun peşinden gidebilirsin. Çünkü Sion karşısında koridor aşamasında avantajı ele geçirmenin tek yolu bu olacaktır. Fırsatın varken bunu denemelisin.

Sion karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Sion çok uzak mesafelerden takım savaşlarına katılma becerisini gösterebilen bir şampiyondur. Bu nedenle harita kontrolünü önemsemen gerekir. Özellikle onun gelebileceği yolları tahmin etmeli ve bu bölgelere totem koymaya çalışmalısın. Böylece ittirme stratejini daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

R yeteneğini olmadığı sürece Sion son derece hareketsiz bir şampiyondur. Özellikle rakibi kovalama konusunda çok büyük sıkıntı yaşar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanıp vur kaç yaparak onu sürekli rahatsız edebilirsin. Ancak onunla bire bir mücadele etme şansının olmadığını düşünüyorsan hamlelerini yaparken çok dikkatli olmalısın.

Sion Q yeteneğini kullanırken onu rahatsız edersen yeteneği bekleme süresine düşmez. Sion’u diğer şampiyonlardan ayıran en önemli özelliklerden biri budur. Onu rahatsız etmen durumunda yeteneğini tekrar kullanabileceğini unutmamalısın. Bunun için aradaki mesafeyi korumaya çalışarak hamleler yapmayı denemen çok iyi bir fikir olacaktır.

Sion’ın potansiyeli

Sion 3. seviye olduğunda son derece güçlüdür. Yapacağı kombinasyon ile seni kulene doğru gönderebilecek ve sen kule altındayken seni rahatsız etmeye devam edebilecektir. Bu nedenle koridor aşamasının zorlu geçebileceğini kabul etmelisin. Şampiyon seçimi yaparken koridorda hakimiyet kurup kuramayacağını kontrol etmelisin.

Sion 6. seviyeye ulaştığı zaman uzak mesafelerden doğru yapabileceği hamlelere karşı dikkatli olmalısın. Onu haritada takip etmeye çalışmalısın. Ana bölgesine geri gittiğinde R yeteneğini kullanarak bir başka koridora baskı kurabilecektir. Ortadan kaybolduğu zaman muhakkak ping kullanarak takım arkadaşlarını uyarmayı denemelisin.

Sion temel eşyalarını tamamladıktan sonra mücadele başlatma becerisi aşırı bir biçimde güçlenir. Bu nedenle kaçış şansının olduğu noktaları iyi hesap etmen gerekir. Onun ana hedefi sensen çok ön planda durmamalı ve takım savaşlarına hazırlanırken pozisyonunu doğru bir noktada tutmaya çalışmalısın. Aksi durumda Sion seni avlamayı başarabilir veya avlanmanı sağlayabilir.

Bu Sion counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Sion’ın karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu