Sivir CT » Sivir Counter [S10]

Sivir karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, saldırı hızı ve kritik hasar niteliklerine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Sivir CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Sivir CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Sivir CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Sivir hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Sivir counter taktikleri

Sivir’in Q yeteneği bumerang şeklindedir. Eğer ondan kaçmayı başaramazsan ikinci kez gelip seni vurabilecektir. Bu yeteneğin hasar potansiyeli oldukça yüksektir. Özellikle oyunun erken evresinde vereceği hasara karşı koymakta zorluk çekebilirsin. Bu nedenle gelen hasarın karşısında durmak gibi bir hata yapmamaya çalışmalısın.

Koridor aşamasında Sivir’in en büyük sıkıntısı mana problemidir. Oyunun erken evresinde çok fazla mana tüketmek zorunda kalır. Çünkü yeteneklerinin büyük bir kısmını farm yapmak için kullanır. Sana düşen bu evreyi avantajlı bir şekilde kullanarak koridordaki kontrolü ele almak olmalıdır. Böylece büyük bir avantaj elde edebilirsin.

Sivir’in ekstra mana kazanmasına asla izin vermemelisin. Bunun en büyük sebebi belirttiğim gibi mana problemi yaşadığı sürece koridor aşamasında etkinliğini yitirecek olmasıdır. Sivir mana problemini çözmek için E yeteneğinden güç alacaktır. E yeteneğini kullandığı zaman onun üzerinde rastgele yetenek kullanmaya çalışmamalısın.

Sivir karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kitle kontrol etkisi yeteneklerini kullanmadan önce bir şekilde E yeteneğiyle kazandığı kalkandan kurtulmayı denemelisin. Aksi durumda Sivir kitle kontrol etkisi yeteneğini engellemeyi başarabilecektir. Gerek hasar takasında gerek ise takım savaşlarında bu istemediğin bir sonuç almana neden olabilir.

Sivir genellikle farm yapabilmek için alt koridor ile orta koridor arasında mekik dokur. Onun geçebileceği alanlarda harita kontrolünü ele geçirerek tuzak kurmaya çalışabilirsin. Bunu yapabilmek için takım arkadaşlarından destek alman gerektiğini unutmamalısın. Çünkü onun yanında daima onu korumaya çalışacak bir destek şampiyonu olacaktır.

Sivir’in hareket kabiliyeti ortalama düzeydedir. Yeteneklerini tutturduğu zaman hareket hızı kazanır ama en önemlisi R yeteneğini kullandığında hareket hızını artırmayı başarabilir. Herhangi bir şekilde ileri atılma, yer değiştirme veya anlık hamle yapabilme şansı olmadığı için güçlü mücadele başlatma becerisi olan şampiyonlara karşı sıkıntı yaşayabilen bir şampiyondur.

Sivir’in potansiyeli

Sivir özellikle minyon temizleme becerisiyle dikkat çeken bir şampiyondur. Temel eşyalarını tamamlamayı başardığı zaman minyon dalgalarını çok daha kolay bir biçimde temizlemeyi başarır. Onun seçtiği eşyalara dikkat etmeli ve oyun planını buna uygun olarak geliştirmenin yollarını bulmalısın. Sivir karşısında durabilmenin en kolay yolu budur.

Sivir’in R yeteneği ona ve takım arkadaşlarına ekstra hareket hızı kazandırır. Bu yetenek kullanıldığı zaman bir şekilde geri kaçma planının olması gerekir. Aksi durumda takımıyla birlikte seni yakalamayı başaran Sivir seni kolayca ortadan kaldırabilecektir.

Sivir özellikle kritik vuruş eşyalarını tamamladığı zaman çok güçlenir. Çünkü bu sayede sürekliliği olan iyi derecede hasar verebilme şansına sahip olacaktır. Takımındaki tank şampiyonları bu konuda uyarmalı ve doğru eşya dizilimleri yapmalarına yardımcı olmalısın. Sivir fırsatını bulduğu zaman saniyeler içerisinde tüm takımı ortadan kaldırabilecek güce sahiptir.

Bu Sivir counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Sivir’in karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu