Skarner CT » Skarner Counter [S10]

Skarner karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hayatta kalma becerisine ve hasar potansiyeline karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Skarner CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Skarner CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Skarner CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Skarner hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Skarner counter taktikleri

Skarner’ın oyunun erken evresindeki gücü orman bölgesinde ve nehir bölgesinde yer alan kristallerden gelir. Bunları ele geçirmek onun kamp temizleme becerisini önemli ölçüde düşürecektir. Bunun için oyunun ilk saniyesinden itibaren dikkatli olmalı ve takımınla birlikte ormandaki kristalleri ele geçirmeyi denemelisin.

Benzer şekilde Skarner sadece kamp temizlemek için değil aynı zamanda normal mücadelelerde de güçlü olabilmek için kristallerinden destek alır. Kristaller ona hareket hızı ve saldırı hızı kazandırır. Kazandığı bu nitelikleri kullanarak hasar takasından avantajlı çıkmaya çalışabilecektir. Bu nedenle onunla mücadeleye gireceksen kristallerden uzakta mücadele etmeye çalışmalısın.

Kristaller olmadan Skarner mana problemi yaşayan bir şampiyondur. Kristaller onu cezalandırmanın en basit yollarından biridir. Özellikle mavi güçlendirmeyi çalmayı başarırsan Skarner’ın etkinliğini en aza indirmiş olursun. Çünkü mavi güçlendirme olmadan oyunun başlangıcında mana yönetimini başarılı bir şekilde gerçekleştiremeyecektir.

Skarner karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Skarner özellikle bir hedefi yakalama ve onu takımına doğru getirme konusunda usta bir şampiyondur. Oyunun erken evresinde alınabilecek kitle kontrol engelleyici eşyalar bu açıdan kritik öneme sahip olabilirler. Bu sayede onun adam seçip ayıklama potansiyelini önemli ölçüde ortadan kaldırmış olursun.

Skarner takım savaşlarında genelde taşıyıcı şampiyonlardan birini yakalamaya çalışacaktır. Yakaladığı şampiyonu anında takımına doğru getirecek ve onun etkisiz kalmasını sağlayacaktır. Bunun yaşanmasını istemiyorsan Skarner sana doğru hamle yaptığında geri doğru kaçmaya çalışmalısın. En garanti yöntem ise kitle kontrol etkisi yeteneklerini kullanmaktır.

Skarner hasar takaslarını olabildiğince sürdürmeye çalışan şampiyonlardan biridir. Kalkanı ve iyileştirme imkanı sayesinde çok miktarda hasarı karşılayabilme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle onun karşısında yapabileceğin en iyi şek kısa süreli hasar takaslarına girişmek ve yeri geldiğinde mücadelelerden kaçınmaktır.

Skarner’ın potansiyeli

Skarner her ne kadar tank olarak bilinen bir şampiyon olsa bile Üçlü Kuvvet (Trinity Force) eşyasını tamamladığı zaman çok fazla hasar verebilme potansiyeli elde eder. Onun aldığı eşyaları yakından takip etmen gerekir. Bu eşyayı alarak kısa süre içerisinde herhangi bir taşıyıcı şampiyonu etkisiz bırakabilme şansına sahip olabilecektir.

Skarner 6. seviyeye ulaştığı zaman yakaladığı hedefi birkaç saniyeliğine etkisiz bırakabilecektir. R yeteneğinin getirmiş olduğu bu avantajı en iyi şekilde kullanmaya çalışacak ve gerekirse bununla oyunun seyrini değiştirecektir. Bundan kurtulmak için E yeteneğinden kaçınmalı ve kitle kontrol etkisini engelleyen eşyalara yönelmelisin.

Skarner temel eşyalarını, Yırtıcı (Predator) rününü ve en önemlisi W yeteneğini kullanarak çok ciddi hareket hızı elde edebilecektir. Bu sayede takımın arka tarafına sızabilecek ve burada yakaladığı taşıyıcı şampiyonu öne doğru çekebilecektir. Vur kaç taktiğini uygulayarak ona engel olabilir ve taşıyıcı şampiyonlara yakın oynayarak onu yavaşlatmayı başarabilirsin.

Bu Skarner counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Skarner’ın karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu