Sylas CT » Sylas Counter [S10]

Sylas karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hasar potansiyeline ve hayatta kalma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Sylas CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Sylas CT seçimleri neler?

Sylas CT orman:

Sylas CT üst koridor:

Sylas CT orta koridor:

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Sylas CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Sylas hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Sylas counter taktikleri

Sylas koridor aşamasını oldukça güçlü bir şekilde geçiren şampiyonlar arasında yer alır. Çünkü koridor aşamasında hasar takası potansiyeli çok ama çok yüksektir. Onunla hasar takasında bulunmaya çalışırken yakın mesafeye oldukça dikkat etmelisin. Çünkü Sylas yakın mesafeden daha fazla hasar verebilme şansına sahiptir.

Sylas’ın oyunun erken evresinde en önemli yeteneği E yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde mücadele başlatabilir, kalkan kazanabilir ve aynı zamanda Artçı Şok (Aftershock) gibi rünleri harekete geçirebilir. Yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Bu yetenekten olabildiğince kaçmaya çalışmalı ve fırsat bulduğunda onu rahatsız etmelisin.

Sylas Q yeteneğini kullanarak sürekli seni rahatsız etmeye çalışacaktır. Özellikle minyon öldürmeye çalıştığın sırada bunu yapacaktır. Bunun için koridordaki pozisyonuna dikkat etmen gerekir. Onun saldırı mesafesinde kalmamaya özen göstermelisin. Yetenek bekleme süresinde olduğu zaman minyon öldürmeye çalışman çok iyi bir fikir olacaktır.

Sylas karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Sylas takım savaşlarında ayakta kalabilecek bir şampiyondur. W yeteneğinin getirdiği potansiyel sayesinde canını iyileştirecektir. Özellikle canı az olduğunda bunu sık sık yapmaya çalışacaktır. Can iyileştirme becerisini azaltan bir eşya kullanmak iyi bir fikir olabilir. En azından onun takım savaşlarına etkisini azaltmayı başarabilirsin.

Sylas genel olarak takım savaşı başlamadan önce takımındaki bir şampiyonun R yeteneğini çalmaya çalışacaktır. Onun çalıştığı yeteneklere dikkat etmelisin. Çünkü bu yetenekleri sana karşı kullanabilme şansına sahiptir. Sylas’a karşı hamle yapmadan önce kimden hangi yeteneği çaldığını iyi takip etmen son derece önemlidir.

Sylas genellikle ründen gelen gücü kullanabilmek için E yeteneğini sık sık kullanmaya çalışacaktır. Takım savaşları veya koridor aşaması dahil olmak üzere oyunun genelinde buna hazırlık olmalısınız. E yeteneğinden kaçınmayı başarırsan onu daha zayıf bir hedef haline getirebilirsin. Bu sayede dönülmez gibi gözüken mücadeleleri dahi kazanabilirsin.

Sylas’ın potansiyeli

Sylas oyunun erken aşamasında çok ama çok güçlüdür. Bu gücünü kullanabilmek için ekstra çaba göstereceğini bilmelisin. Oyunun erken evresinde Sylas’a avantaj vermeye çalışmamalısın. Bunu yaparsan oyun genelinde güçlenmesine engel olamazsın. Kısa süre içerisinde oyuna ağırlığını koyar ve oyunu taşımayı başarır.

Sylas temel eşyalarından ilkini bitirdiği zaman bir güç merkezi haline dönüşür. Bu noktadan sonra yapacağı hamlelere karşı dikkatli olmalısın. Çünkü bir anda ileri çıkıp seni avlamaya çalışabilecek ve olağan hasarıyla seni etkisiz bırakabilecektir. Sylas’ın aldığı eşyaları yakından takip etmeyi denemelisin.

Sylas 6. seviyeden sonra güçlü kalabilmek için rakibinden özel yetenek çalmak zorundadır. Bunu yapmadığı zaman gücünün bir kısmını kaybeder. Rakibinden etkisiz bir özel yetenek çaldığı zaman onun üzerine oynayabilirsin. Ayrıca herhangi bir özel yeteneğe sahip olmadığı zaman benzer adımı atabilir ve güçsüz olduğu anda onu ortadan kaldırmaya çalışabilirsin.

Bu Sylas counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Sylas’ın karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu