Tahm Kench CT » Tahm Kench Counter [S10]

tahm kench ct counter

Tahm Kench karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hayatta kalma becerisine ve işlevsellik potansiyeline karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Tahm Kench CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Tahm Kench CT seçimleri neler?

  • Singed
  • Dr. Mundo
  • Shen
  • Yorick
  • Maokai

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Tahm Kench CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Tahm Kench hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Tahm Kench counter taktikleri

Tahm Kench’e özellikle 6. seviye olduktan sonra çok dikkat etmelisin. Bu seviyeden sonra hızlı bir biçimde haritada yer değiştirme şansı elde eder. Haritada onu göremediğin zaman mutlaka takım arkadaşlarını uyarmalısın. Özellikle orta koridorda oynayan takım arkadaşının ekstra dikkatli olması önemlidir. Çünkü genelde orta koridora baskı uygulaması söz konusudur.

Tahm Kench’in gri canı ortaya çıktığı zaman basit bir biçimde geri çıkmalısın. Çünkü bu noktadan sonra vereceğin hasarın büyük bir kısmı etkisiz kalacaktır. Tahm Kench karşısında oynamanın en önemli kuralı budur. Ne zaman hamle yapman ve yapmaman gerektiğini iyi bilmelisin. Aksi durumda rakibin seni cezalandırmayı tercih edebilecektir.

Takım arkadaşın senin bulunduğun koridora baskın düzenlediği zaman mutlaka ilk olarak Tahm Kench’e odaklanman gerekir. Bunun sebebi Tahm Kench’in kendini yutamayacak olmasıdır. İlk onu ortadan kaldırmaya çalışırsan baskının başarılı olmasını sağlayabilirsin. Eğer onun takım arkadaşına odaklanmayı düşünürsen Tahm Kench onu yutacak ve kurtaracaktır.

Tahm Kench karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Tahm Kench oldukça hareketsiz bir şampiyondur. Kitle kontrol etkileri kullanılarak çok daha hareketsiz bırakılması söz konusudur. Takım savaşı başlamadan önce onu ortadan kaldırmaya çalışmak iyi bir fikir olabilir. Bunun için totem koymaya çalıştığı zamanları değerlendirmelisin.

Tahm Kench’in R yeteneği çok geniş bir alana etki edebilir. Bu yetenek sayesinde haritada kolayca gezebilecek bir şampiyondur. Koridorda çok ileri çıkmamaya özen göstermelisin. Çünkü ileri çıkarsan Tahm Kench R yeteneğini kullanarak seni avlamayı başarabilecektir.

Karşı takımda Tahm Kench olması durumunda Baron ve Ejder çukurlarına daima totem bırakmaya çalışmalısın. Çünkü bu şampiyon takım arkadaşlarını hedeflerin arkasına götürebilme becerisine sahiptir. R yeteneğini kullandığı zaman totem bırakılacak noktalardan kolayca sıyrılabilecek ve buralarda gözükmeden hedefe odaklanmayı başarabilecektir.

Tahm Kench’in potansiyeli

Tahm Kench ne kadar fazla cana sahip olursa onu öldürmesi bir o kadar zor olacaktır. Bunun sebebi gri can olarak adlandırılan mekanizmadır. Tahm Kench’in gri canı ortaya çıktığı zaman hemen hedef değiştirmelisin. Gri canı ortadan kalktıktan sonra tekrar ona odaklanmayı düşünebilirsin. Bu Tahm Kench karşısında oynarken kullanılabilecek genel kurallardan biridir.

Tahm Kench oyunun erken evresinde son derece hareketsiz bir şampiyondur. Çizmesini alana kadar bu hareketsizlik devam eder. Bunu avantajlı bir biçimde kullanmayı deneyebilirsin. Ona baskın düzenleyebilir ve hasar takasında ona üstünlük kurmaya çalışabilirsin. Her koşulda avantajlı çıkabileceğin her senaryoyu denemelisin.

Tahm Kench özellikle kısa süreli hasar takası karşısında etkisiz kalan bir şampiyondur. Bunun sebebi ise gri canını kullanamayacak olmasıdır. Gri canını kullanamayan bir Tahm Kench etkisini kolayca yitirecektir. Bu nedenle fırsat buldukça onunla kısa süreli hasar takasına girişmeye çalışmalısın. Böylece koridorda ona karşı üstünlük kurmayı başarabilirsin.

Bu Tahm Kench counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Tahm Kench’in karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap