Talon CT » Talon Counter [S10]

talon ct counter

Talon karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hasar potansiyeline ve hayatta kalma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Talon CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Talon CT seçimleri neler?

  • Neeko
  • Garen
  • Diana
  • Malphite
  • Renekton

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Talon CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Talon hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Talon counter taktikleri

Talon karşısında oynarken W yeteneğine çok dikkat etmelisin. Çünkü Talon’un oyunun erken evresinde hasarının büyük bir kısmı buradan gelir. Yeteneğin bekleme süresi ortalamanın biraz üzerindedir. Bu yetenek olmadığı zaman hasar verebileceği tek yeteneği Q yeteneğidir. Ancak bu yetenek mesafe kapatmak için kullanıldığında çok etkisiz kalır.

Talon 2. seviye olduğu zaman dikkatli olmalısın. Çünkü 2. seviyede şampiyonlar karşılaştırılsa en iyilerinden birisi Talon olacaktır. Talon bu seviyede hasar veren iki yeteneğine birden ulaşmayı başarır. Oyun genelinde pek çok şampiyon maksimum hasar potansiyeli için üç yeteneğine birden ihtiyaç duyar. Onun hasar potansiyeline mutlaka saygı duymalısın.

Talon karşısında yakın dövüş şampiyonları ile oynuyorsan Talon’un Q yeteneğine dikkat etmelisin. Q yeteneği yakın mesafeden kullanıldığı zaman ekstra hasar verir ve aynı zamanda otomatik saldırıları sıfırlar. Basit Saldırı > Q > Basit Saldırı kombinasyonu çok ama çok güçlüdür. Çünkü bu sayede Elektrik Ver (Electrocute) rününü harekete geçirmeyi başarır.

Talon karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Talon karşısında oynarken doğru harita görüşüne sahip olman şarttır. Kulesine yakın bırakılacak bir totem çok iş görür çünkü onun haritada dolaşmaya başlayıp başlamadığını kolayca anlayabilirsin. Haritada dolaşmaya başladığında hangi noktaya doğru gittiğini görmek için buna ihtiyacın olacaktır.

Talon’un hasar potansiyel tamamen fiziksel hasar üzerine kuruludur. Oyunun erken evresinde alınacak olan zırh eşyaları bu açıdan işe yarayabilir. Özellikle Ninja Tabisi gibi bir eşya alarak onun hasar potansiyeline engel olmayı başarabilirsin. Alternatif stratejiler geliştirmek senin elindedir ama en ideal çözümlerden birisi budur.

Şampiyon seçim ekranında çok zayıf şampiyonlar seçmiş durumdaysan dikkatli olmalısın çünkü Talon dayanıksız şampiyonları ortadan kaldırma konusunda oldukça beceriklidir. Kısa sürede çok iş başarabilecek olması nedeniyle Talon’a dikkat etmelisin. Onun kartopu etkisine girmesine izin vermemelisin. Buna izin verirsen onu durdurman çok zor olabilir.

Talon’un potansiyeli

Talon’un 2. seviyedeki potansiyeline saygı göstermek zorundasın. Bunu yapmazsan oyunun erken evresinde elde edeceği avantajı oyunun sonuna doğru taşımayı başaracaktır. Onunla hemen hemen aynı sürede seviye atlamaya özen göstermelisin. Aynı zamanda koridor aşamasındaki pozisyonuna dikkat ederek aradaki mesafeyi korumaya çalışmalısın.

Talon’un alacağı temel eşyalar onun gücüne güç katar. Her bir eşya oyunun erken evresinde çok daha güçlü olmasına yardımcı olur çünkü bu eşyaların her birisi Talon için güç artışı anlamına gelir. Özellikle haritada gezinme konusunda elde edeceği avantajı oyunun geneline yaymaya çalışacak ve bunu skora dönüştürmek için çaba gösterecektir.

Talon eşyalarla güçlenen bir şampiyondur. Fiziksel hasar kazandıran her şeyden sonra çok daha ölümcül bir şampiyona dönüşür. Ne yapıp edip zırha ve cana yatırım yapmayı ihmal etmemelisin. Özellikle koridor aşamasında Talon’a üstünlük kurmayı başaramamış durumdaysan ihtiyacın olan tek şey hayatta kalmak olacaktır.

Bu Talon counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Talon’un karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap