Teemo CT » Teemo Counter [S10]

teemo ct counter

Teemo karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hasar potansiyeline ve hayatta kalma becerisine karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Teemo CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Teemo CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Teemo CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Teemo hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Teemo counter taktikleri

Teemo her ne zaman menzil avantajına sahip olursa koridor aşamasında sürekli rakibi rahatsız etmeye çalışacaktır. Bu nedenle savunmaya yönelik bir eşya ile mücadeleye başlamak oldukça önemlidir. Bu sayede onun oyunun erken evresinde seni çok fazla rahatsız etmesine engel olabilirsin. Bu özellikle dezavantajlı bir şampiyon seçimi yaptığın zaman kesinlikle dikkat etmen gereken bir şeydir.

Teemo, 6. seviyeye ulaştığı zaman minyon birliklerinin basmadığı noktalara basmaya çalışmamalısın. Teemo genellikle alternatif noktalara mantar yerleştirmeye çalışacak ve koridoru bir mantar arazisine çevirmeye çalışacaktır. Alternatif yolları denediğin her noktada hasar almak, yavaşlamak ve potansiyel bir baskının hedefi olabilirsin.

Teemo karşısında oynarken koridorda çok büyük sıkıntı yaşarsan onun hasar potansiyelini azaltacak eşyalara yönelmelisin. Bunun için Ruh Gömleği (Spirit Visage) gibi eşyalar almak önemlidir. Bu tür eşyalar sayesinde onun hasar potansiyelini önemli ölçüde engellemeyi başarabilirsin. Ayrıca Teemo’nun eşya dizilimine dikkat etmelisin.

Teemo karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Teemo genellikle hareketliliğin yoğun olduğu alanlara mantar yerleştirecektir. Örneğin orman girişlerine ve çalılıklara mantar yerleştirmeye çalışacaktır. Bu tür alanlara giriş ve çıkış yaparken ekstra dikkatli olmalısın. Çünkü Teemo bir bölgeye mantar yerleştirdiyse o bölgenin yakınlarından bir yerden çıkabilecektir.

Teemo oyunun büyük bir kısmını ayrık ittirme yaparak geçirecek bir şampiyondur. Çünkü takım savaşlarına çok fazla etki etmesi pek mümkün değildir. Sana sunulan bu sayı avantajını iyi kullanmaya çalışmalısın. Rakibin 5’e karşı 4 mücadelelere girme konusunda kandırmayı başarabilirsin. Bunu yapabilmek için Baron veya Ejder gibi harita görevlerinin peşinden gidebilirsin.

Teemo oyuncuları genelde savunmaya yönelik eşyalar kullanmazlar. Bu nedenle aşırı dayanıksız kalırlar. Onu bir noktada ve yakalama şansın varsa mutlaka hamle yapmaya çalışmalısın. Hareketsiz ve dayanıksız olduğu için kolayca ortadan kaldırılabilecek bir hedeftir. Onu ortadan kaldırmayı başarabilirsen devamında gireceğin takım savaşı çok daha kolay geçecektir.

Teemo’nun potansiyeli

Teemo’nun ilk güç artışı 6. seviyede gerçekleşir. Mantar yerleştirme şansına sahip olacağı için hasar takası konusunda çok daha avantajlı hale gelir. Koridorun etrafına sürekli mantarlar bırakmaya çalışacak ve alanı kontrol etmeyi deneyecektir. Teemo güç artışı yaşadığı zaman bastığın hemen hemen her noktaya dikkat etmelisin.

Yeteri kadar bekleme süresi azaltmaya sahip olduğu zaman Teemo haritanın hemen hemen her yerine mantar döşeme şansına sahip olacaktır. Mantarlara denk gelmemek için ekstra dikkatli olman gerekir. Ek olarak, minyonlara yakın ilerlememeye çalışmalısın. Çünkü minyon birliklerine yakın ilerlediğin zaman patlayan mantarların etkisinde kalabilirsin.

Teemo bir şekilde Morellonomikon (Morellonomicon) eşyasını almayı başardığı zaman güç artışı yaşar. Sahip olduğu menzil avantajını en iyi şekilde kullanmaya çalışır. Buna engel olabilmek için mutlaka büyü direnci veren eşyalar almaya çalışmalısın. Böylece Teemo’nun seni saniyeler içerisinde ortadan kaldırmasına engel olabilirsin.

Bu Teemo counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Teemo’nun karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

2 yorum

  1. Kolayca ct edilebilir olmasına rağmen neden herkes Teemo’dan nefret ediyor söyleyebilir misiniz?

    1. Merhaba,

      Teemo counter konusunda kolay alt edilebilen bir şampiyon olarak görülmez. Özellikle solo queue maçlarında çok can yakar. Sebebi saniye başına hasar konusunda iyi olmasıdır. Ayrıca harita kontrolü konusunda muazzam bir avantaja sahiptir. Bir anda ortaya çıkan Teemo ile rakibin canını su gibi eritmeyi başarabilirsin. Biraz sürpriz bir karakter olduğu için oyuncular Teemo karşısında oynamayı sevmezler.

Yorum Yap