Trundle CT » Trundle Counter [S10]

trundle ct counter

Trundle karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Trundle özellikle hayatta kalma becerisi ve zırh miktarıyla ön plana çıkan bir şampiyondur. Onun karşısında kazanmak istiyorsan doğru hamleleri yapmalı ve doğru şampiyonu seçmelisin. Trundle CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Trundle CT seçimleri neler?

  • Fiddlesticks
  • Vi
  • Hecarim
  • Shyvana
  • Amumu

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Trundle CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Trundle hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Trundle counter taktikleri

Trundle karşısında oynamak sadece ormancı şampiyonlar için değil aynı zamanda koridordaki şampiyonlar açısından büyük bir sıkıntıdır. Koridordaki oyuncuların koridorun orta kısmına yakın oynamaları şarttır. Eğer duvarlara çok yakın oynarlarsa Turndle E yeteneğini kullanarak onları köşeye sıkıştırabilecek ve başarılı bir şekilde baskın düzenlemiş olacaktır.

Trundle öne geçtiği zaman son derece güçlü bir düello potansiyeline sahip olur. Normal şartlarda hiçbir şekilde onunla düello yapmaya çalışmamalısın. Ancak R yeteneği bekleme süresinde olduğunda ve yeteri kadar manaya sahip olmadığında onunla düelloya girişmeyi düşünebilirsin. Ona doğru hamle yapıp yakalama şansın olduğunda bu fırsatı değerlendirmelisin.

Trundle özellikle takım arkadaşları güçlü koridor şampiyonları almamışlarsa baskın düzenleme konusunda yetersiz kalacaktır. Bu nedenle Trundle genel olarak farm yapmaya çalışacak ve gücünü yükseltme peşinde olacaktır. Sürekli olarak baskın düzenlemeye çalışıp takım arkadaşlarını öne geçirmeyi düşünmelisin. Böylece onu cezalandırmış olursun.

Trundle karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Trundle R yeteneğini aktif ettiği zaman geri kaçman gerekir. Çünkü Trundle bu yeteneği aktif ettiği zaman çok daha dayanıklı olacak ve aynı zamanda senin takımındaki tankları daha zayıf hale getirecektir. R yeteneğinin etkisi sonlandığında tekrar hamle yapmayı düşünmek için pozisyonunu iyi ayarlamaya çalışmalısın.

Trundle oyunun ilerleyen zamanlarında daha çok ayrık ittirme yapmaya çalışacaktır. Trundle bunu denediği zaman sık sık takım savaşı başlatmayı düşünebilirsin. Çünkü Trundle reaksiyon göstermek için yakınlarda olmayacaktır. Örneğin, onu haritanın alt kısmında görürsen hemen üst kısma yakın bir yerde 5’e 4 olacak şekilde takım savaşı başlatman gerekir.

Trundle takım savaşına girişmeye çalıştığı zaman kitle kontrol etkisi yeteneklerini kullanmayı denemelisin. Her ne kadar tank bir şampiyon olsa bile kitle kontrolüne karşı çaresiz kalan bir yapısı vardır. Bir şekilde onu kandırmaya çalışmalı ve doğru hamlelerle onu etkisiz bırakmayı denemelisin. Böylece onu kolayca ortadan kaldırabilirsin.

Trundle’ın potansiyeli

Trundle düello seven bir şampiyondur. Bu nedenle oyunun erken evrelerinde sürekli hasar takası gerçekleştirmeye çalışacaktır. 2. seviye veya 3. seviye olduğu zaman tüm gücüyle hamle yapmayı deneyecektir. Canın azsa dikkatli olmalısın ve koridordaki arkadaşlarını çok fazla ileri çıkmamaları konusunda uyarmalısın.

Bir tank şampiyonla oynuyorsan Trundle’ın 6. seviyedeki güç artışına dikkat etmek zorundasın. Trundle R yeteneğini kullanarak senin savunma niteliklerini düşürebilecek ve seni etkisiz kılabilecektir. Hasar takasında bulunurken buna son derece dikkat etmelisin. Özellikle aşırı agresif bir oyun oynamamaya özen göstermelisin.

Takımında çok fazla tank şampiyon yer alıyorsa dikkatli olman gerekir. Bunun en büyük sebebi Trundle’ın tank şampiyonları kısa sürede etkisiz bırakabilecek olmasıdır. R yeteneğini bir tankın üzerinde kullandığı zaman hemen geri çıkmaya çalışmalısın. R yeteneğinin etkisi geçmeye başladığı zaman yeniden hamle yaparak takım savaşını devam ettirebilirsin.

Bu Trundle counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Trundle’ın karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap