Tryndamere CT » Tryndamere Counter [S10]

tryndamere ct counter

Tryndamere karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Tryndamere özellikle hasar potansiyeli ve hayatta kalma becerisiyle ön plana çıkar. Onun karşısında kazanmak istiyorsan doğru hamleleri yapmalı ve doğru şampiyonu seçmelisin. Tryndamere CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Tryndamere CT seçimleri neler?

  • Malphite
  • Teemo
  • Quinn
  • Sion
  • Kled

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Tryndamere CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Tryndamere hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Tryndamere counter taktikleri

Tryndamere karşısında oynamak oldukça zordur. Çünkü sahip olduğu pasif yetenek sayesinde hemen hemen birçok hasar takasında durumu değiştirebilme potansiyeline sahiptir. Özellikle kritik vuruş yapmayı başardığı zaman sonuçları beklenmedik bir şekilde farklı olabilir. Öfke barı dolu olduğunda onunla hasar takasına girmekten olabildiğince uzak durman gerekir.

Tryndamere her basit saldırısında kritik vuruş şansı elde eder. Bu nedenle öfke barını kontrol etmek çok önemlidir. Q yeteneğini kullandığı zaman hasar takasına girmeyi düşünebilirsin. Bu yetenek sayesinde canını iyileştirir ve en önemlisi öfke çubuğunu sıfırlar. Koridor aşamasındaki hamlelerinde aşırı dikkatli olman bu açıdan çok önemlidir.

Tryndamere’in W yeteneğine ait bekleme süresi oyunun başlangıcında çok yüksektir. Bu yetenek senin saldırı gücünü azaltacaktır. Bu nedenle saldırı gücü şampiyonlara karşı çok daha etkilidir. Bu yetenek sayesinde ayrıca seni yavaşlatma şansına sahiptir. Özellikle ondan kaçmaya çalışırken çok dikkatli olman gerekir. W yeteneğini kullandığı zaman onunla hasar takasına girmemeye çalışmalısın.

Tryndamere karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Tryndamere karşısında kazanmak istiyorsan öfke biriktirmesine engel olman gerekir. Çünkü bu şampiyonun hasar potansiyelinin büyük bir kısmı kritik vuruşlardan gelir. Kritik vuruş şansı çok yüksek olduğu zaman hemen hemen tüm hasar takası girişimlerini kazanma şansı olacaktır.

Tryndamere genel olarak koridoru kulesine yakın bir tarafta donduracaktır. Bunu yaptığı zaman senin yeteneklerini kontrol edecektir. Kaçış yeteneğini kullandığın zaman üzerine doğru gelecek ve seni zayıf anında yakalamaya çalışacaktır. Koridoru dondurmaya çalıştığını fark edersen ormancı takım arkadaşından yardım istemelisin.

Tryndamere koridoru olabildiğince ittirme konusunda istekli bir şampiyondur. Bununla birlikte takım savaşlarında çok fazla işe yarar bir şampiyon değildir. Her fırsatta ayrık ittirme yapmayı deneyecektir. Onun minyon temizleme becerisine karşı koyabilmen gerekir. Bunu yapamıyorsan ormancı takım arkadaşından destek almayı düşünmelisin.

Tryndamere’in potansiyeli

Tryndamere özellikle 6. seviye olduğu zaman çok güçlüdür. R yeteneğini açtığı zaman kısa süreliğine ölümsüz olan şampiyonlar arasında yer alır. R yeteneği aktif durumdayken onunla mücadele etmeye çalışmamalısın. Çünkü hasar takası uzadıkça onun hayatta kalma şansı çok daha yüksek olacaktır. Bu yeteneği kullandığını fark edersen hemen geri kaçmaya çalışmalısın.

Tryndamere’in 2. seviyede elde edeceği güç artışına dikkat etmelisin. Bu nedenle onunla aynı anda 2. seviye olmaya çalışmalısın. Bunu yapamazsan onun gücüne saygı göstermeli ve daha güvenli bir oyun tercih etmelisin. Onun karşısında çok agresif bir oyun tercih etmek doğru değildir. Koridoru kontrol altında tutman yeterli olacaktır.

Tryndamere temel eşyalarını tamamlamaya başladığı zaman aşırı hızlı bir biçimde koridor temizleme becerisine sahip olur. Bu noktadan sonra koridoru dondurma şansını yitirecektir. Çünkü basit saldırıları alan hasarı vermeye başlayacaktır. Ancak hasar takası açısından çok daha iyi bir noktada olmaya başlayacaktır. Çünkü eşyalar ona arzu duyduğu düello gücünü verecektir.

Bu Tryndamere counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Tryndamere’in karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap