Twitch CT » Twitch Counter [S10]

twitch ct counter

Twitch karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Twitch özellikle saldırı hızından ve kritik vuruş şansından güç alan bir şampiyondur. Ona karşı oynarken kazanmak için doğru hamleleri yapmalı ve doğru şampiyonu seçmelisin. Twitch CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Twitch CT seçimleri neler?

  • Caitlyn
  • Miss Fortune
  • Senna
  • Yasuo
  • Draven

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Twitch CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Twitch hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Twitch counter taktikleri

Twitch genellikle Q yeteneğini kullanarak görünmez olacak ve koridorda hasar takasına girmeye çalışacaktır. Rakip destek oyuncusunun agresif bir şekilde pozisyon aldığını görürsen geri çıkman gerekir. Bunu yapamayacak durumdaysan Twitch ortaya çıkar çıkmaz onu kitle kontrol etkisi yeteneğin ile etkisiz bırakmaya çalışmalısın.

Koridor aşamasında Twitch’e rahatsız edici hasar verebilmek çok önemlidir. Çünkü gerekli eşyaları almadan koridor aşamasında sürdürebilirlik kazanma şansı yoktur. Eşyasını aldığında dahi rahatsız edici hasara karşı sıkıntı yaşayacaktır. Çünkü minyon birliklerine vurarak canını doldurması çok kolay değildir. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin.

Twitch’i kulesinin altına hapsetmek önemlidir. Farm yapmasına engel olmak istiyorsan koridoru ittirmeye çalışmalısın. Bunu yaparken nehir bölgesinde harita kontrolünü sağlamayı ihmal etmemelisin. Twitch’in pasif yeteneği zaman içerisinde hasar vereceği için genellikle son vuruş yapma konusunda problem yaşayacaktır. Bu nedenle agresif bir koridor şampiyonu seçmeye çalışabilirsin.

Twitch karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Twitch karşısında oynamak için kontrol totemlerini en iyi şekilde kullanman gerekir. Genellikle Q yeteneğini kullanarak haritada gezintiye çıkabilecek türde bir şampiyondur. Sürpriz saldırılar gerçekleştirme fırsatı elde edemezse önemli derecede güç kaybeder. Bu nedenle kontrol totemi almayı ihmal etmemelisin.

Twitch dayanıksız ve hareketsiz bir şampiyondur. Onun üzerine doğru hamle yapmak genelde skor elde etmen için yeterli olacaktır. Bunu başarma şansı elde edemesen bile bazı büyülerini kullanmasını sağlayarak avantaj elde edebilirsin. Çünkü Twitch büyülerini kaybettiği zaman agresif bir şekilde oynamayı başaramayan şampiyonlar arasında yer alır.

Takım savaşlarında takım arkadaşlarınla çok fazla yan yana durmaya çalışmamalısın. Bunun en büyük sebebi ise Twitch’in R yeteneğini kullanarak olağanüstü derecede hasar verebilecek olmasıdır. Bu yetenek sayesinde ciddi derecede anlık hasar verebileceğini unutmamalısın. Özellikle yetenek kombinasyonuna karşı dikkatli olmalı ve takım savaşı sırasında pozisyonunu kaybetmemelisin.

Twitch’in potansiyeli

Twitch hiper taşıyıcı olarak adlandırılan şampiyonlar arasında yer alır. Bu nedenle oyun ilerledikçe güçlendikçe güçlenir. Maçı erkenden bitirmek bu neden çok önemlidir. Maç uzarsa kontrol totemlerini en iyi şekilde kullanmaya çalışman gerekecektir. Çünkü takım savaşlarından önce ortadan kaybolabilecek ve seni sıkıntıya sokabilecektir.

Twitch’in ilk güç artışı Mahvolmuş Kralın Kılıcı (Blade of the Ruined King) eşyasını tamamladığı zaman gerçekleşir. Bu eşyayı aldığı zaman sürdürülebilirlik sıkıntısını bir ölçüde ortadan kaldırmış olur. Q yeteneği ve bu eşyanın aktif özelliğini bir araya getirerek çok ciddi baskınlar ve anlık saldırılar gerçekleştirebilir. Bunun için dikkatli olmalısın.

Twitch ikinci güç artışını Runaan’ın Kasırgası (Runaan’s Hurricane) eşyasını aldığında gerçekleştirir. Bu eşyayı aldıktan sonra R yeteneğiyle absürt derecede hasar verebilme şansına sahiptir. Twitch bu yeteneğini kullandığında hemen geri çıkmalısın. Bu sayede onun özgür bir biçimde hasar vermesine engel olabilir ve böylece avantaj elde edebilirsin.

Bu Twitch counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Twitch’in karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap