Udyr CT » Udyr Counter [S10]

udyr-spirit-guard

Udyr karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Udyr büyü direnci ve hasar potansiyeliyle ön plana çıkan şampiyonlardan biridir. Ona karşı kazanmak istiyorsan doğru hamleleri yapmalı ve doğru şampiyonu seçmelisin. Udyr CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Udyr CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Udyr CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Udyr hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Udyr counter taktikleri

Udyr oyunun erken evresinde oldukça güçlü düello potansiyeline sahiptir. Özellikle Q ve E yeteneği sayesinde herhangi bir bire bir mücadeleyi kazanabilme şansı çok yüksektir. Bu nedenle onunla tek başına çatışmaya girmek çok doğru bir tercih olmayabilir. Bunun yerine farm yapmaya odaklanmalı ve baskınlara karşı önlem olması amacıyla orman girişlerine totem yerleştirmeye çalışmalısın.

Udyr birden fazla canavarın yer aldığı kampları temizleme konusunda sorun yaşayan bir şampiyondur. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmak için onun ormanına girip bu kampları çalmaya çalışabilirsin. Alternatif olarak bu kampları temizleyeceği sırada baskın düzenleyerek onu zayıf düşürmek için çaba gösterebilirsin. Elbette bunun için gerekli harita görünürlüğünü elde etmeye çalışmalısın.

Udyr tarafından gerçekleştirilen baskınlar oldukça basittir. Sana doğru koşar, sana sersemletme etkisi uygular ve Q yeteneğini kullanarak canını aşağı çekmeye çalışır. Bunun için nehrin kenarında yer alan çalılıklara totem yerleştirmeyi düşünmelisin. Ayrıca Udyr çok yakınına geldiği zaman kaçma yeteneğini veya büyünü kullanmaya çekinmemelisin.

Udyr karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Udyr rakibine yakınlaşma konusunda yeterli imkana sahip değildir. Tek yapabileceği şey hedefe doğru koşmak ve onu sersemletmeye çalışmaktır. Takım savaşlarında bunu avantajlı bir şekilde kullanabilirsin. Örneğin, taşıyıcı şampiyonun peşinden giderken ona hasar verebilir ve onun geri kaçmasını sağlayabilirsin.

Aradaki mesafeyi kapatabilmek için hızına güvenmek zorundadır. Bunun dışında tek seçeneği Sıçra (Flash) gibi büyüleri kullanmaktır. Bunu yaptığı zaman tek kaçış mekanizmasını yitirmiş olur. Bu senin için büyük bir avantajdır. Bu aralığı kullanarak onu etkisiz bırakmaya çalışabilirsin. Sonuçta elindeki tek ani kaçış mekaniğinden yoksun kalacağı için sorun yaşayacaktır.

Takım savaşlarında Udyr’ın yapacağı en önemli halle çok nettir. Kendine bir hedef seçer, ona yetenekleri veya büyüleriyle yakınlaşır ve yeteneklerini maksimum döngüde kullanarak onu etkisiz bırakır. İlk döngü sırasında hayatta kalmayı başarırsa ondan mutlaka uzaklaşman gerekir. Çünkü bundan sonrası senin için çok tehlikeli olacaktır.

Udyr’ın potansiyeli

Udyr özellikle 3. seviye olduğu zaman tüm formlarına kavuşmuş olur. Bunun anlamı dilediği zaman yetenekleri arasında rotasyon yapabilecek olmasıdır. Ancak rotasyonlar arası geçiş için belirli bir süre olduğunu unutmamalısın. Bu geçiş süresini kullanmak için onunla hasar takasında bulunmayı düşünebilirsin. Yapabileceğin en iyi hamlelerden biri budur.

Udyr bir şekilde Üçlü Kuvvet (Trinity Force) eşyasını bitirdikten sonra bire bir mücadelede durdurulamaz hale gelir. Bu şartlarda onunla başa çıkmak çok kolay olmayacaktır. Takım arkadaşlarından destek almalı ve onu bu şekilde devre dışı bırakmaya çalışmalısın. Diğer birçok senaryoda kazanan taraf hep o olacaktır. Ona yok yere skor avantajı vermemelisin.

Udyr birkaç eşyasını bitirdikten sonra sinsi hamleler yapabilir. Örneğin tek başına Baron kesebilir. Bu nedenle 20. dakikadan itibaren görev alanlarına totem yerleştirmeyi bir alışkanlık haline getirmek önemlidir. Udyr hiç görünmeden buraya sızmayı başarırsa kısa süre içerisinde hedefini tamamlayıp takımına katkısını sağlamış olacaktır.

Bu Udyr counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Udyr’ın karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap