Urgot CT » Urgot Counter [S10]

urgot ct counter

Urgot karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Urgot özellikle hayatta kalma becerisi ve hasar potansiyeliyle ön plana çıkan bir şampiyondur. Ona karşı oyun kazanmak istiyorsan doğru hamleleri yapmalı ve doğru şampiyonu seçmelisin. Urgot CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Urgot CT seçimleri neler?

  • Sion
  • Maokai
  • Kayle
  • Malphite
  • Shen

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Urgot CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Urgot hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Urgot counter taktikleri

Urgot ile maçın başlangıcında çarpışmak gibi bir hata yapmamalısın. Çünkü bacaklarında yer alan tüm silahları bu şekilde harekete geçirebilecektir. Bunu yaptığı zaman canınızı aniden aşağı çekmeyi başaracaktır. Bu nedenle maçın başında dikkatli olmalı ve onun yanına fazla yaklaşmamaya çalışmalısın. Koridor aşamasını çok güçlü bir şekilde geçiren bu şampiyona en başından bir avantaj sunmak doğru olmayacaktır.

Urgot’un Q yeteneğine ve E yeteneğine sürekli olarak dikkat etmek zorundasın. Özellikle koridor aşamasında bu yeteneklere maruz kalmak işini zorlaştıracaktır. Bu yeteneklerin her birisi çok uzun bekleme sürelerine sahiptir. Bu nedenle hasar takasında bulunmayı düşündüğün zaman tek yapman gereken bu yeteneklerin kullanılabilir olmadığı zamanı bulmaktır.

Urgot karşısında mücadele verirken canına çok dikkat etmelisin. Canın %25’in altında olduğu zaman geri çıkman gerekir. Çünkü Urgot E yeteneğini isabet ettirdiği zaman R yeteneğini kullanarak seni tamamen etkisiz bırakabilecektir. Bu durumda yapacak hiçbir şeyin kalmaz çünkü basit bir biçimde koridor üstünlüğünü devretmiş olursun.

Urgot karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Takımında canı düşük bir şampiyon varsa Urgot’un hamle yapmasına engel olabilmek için onun önünde durmaya çalışmalısın. Bu sayede R yeteneğini boş yere kullanmasını sağlayabilirsin. Aksi durumda canı az olan takım arkadaşını yakalayabilecek ve onu saniyeler içerisinde ölümle burun buruna getirebilecektir.

Urgot bir şekilde R yeteneğini tutturmayı başarırsa hemen onu öldürmeye çalışmalısın. Özellikle bunu takım arkadaşına doğru hamle yapmadan önce gerçekleştirmek zorunda olduğunu bilmelisin. Başarılı bir şekilde Urgot’u etkisiz bırakabilirsen takım arkadaşın yaşamaya devam edecektir. Bu mücadele kapsamında sana ekstra avantaj sağlayacaktır.

Urgot’un R yeteneğinden çok çekiniyorsan yapman gereken gayet bellidir. Taşıyıcı şampiyonlar dahil olmak üzere takımındaki hemen hemen birçok oyuncunun Civalı Kuşak (Quicksilver Sash) alması iyi olacaktır. Bu eşya sayesinde hayatta kalmayı başarabilirsin. Her ne kadar Urgot’un kendine doğru çekmesine engel olamayacak olsan bile infaz edilmeden önce kendini kurtarmayı başarabilirsin.

Urgot’un potansiyeli

Urgot özellikle oyunun başlangıcında ve 6. seviye olduğunda çok tehlikeli bir şampiyondur. Onun en güçlü olduğu nokta, daha doğrusu güç patlaması yaşadığı nokta 6. seviyedir. Çünkü bu seviyede R yeteneğine erişmiş olur. Genelde Sıçra (Flash) büyüsünü kullandıktan sonra sana doğru hamle yapmaya çalışacaktır. Bu tür hamleler karşısında kendi büyülerini kullanmaktan çekinmemelisin.

Urgot, Kara Balta (Black Cleaver) eşyasını bitirdikten sonra senin zırh değerine epey bir zarar verebilecektir. Bu hamlenin karşısında durabilmek için can çalma eşyası alman gerektiğini bilmelisin. Alternatif olarak can ve zırh veren eşyalara yönelebilirsin. Önemli olan koridorda sana ekstra sürdürülebilirlik kazandıran eşyalara yönelmektir.

Urgot ikinci temel eşyasını bitirdikten sonra çok dikkatli olmak zorundasın. Bunun en büyük sebebi ise Urgot’un artık sana doğru hamle yapabilmesi için ekstra imkanlara sahip olmasıdır. Gerektiğinde ormandaki takım arkadaşından destek istemeli ve onun geri düşmesini sağlamalısın. Hangi şampiyonu seçersen seç koridor aşaması zorlayıcı olacaktır.

Bu Urgot counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Urgot’un karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap