Viktor CT » Viktor Counter [S10]

viktor ct counter

Viktor karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Viktor özellikle hasar potansiyelinden bir miktar olsun hayatta kalma becerisinden güç alır. Ona karşı kazanmak istiyorsan ve doğru şampiyon seçim yapmak istiyorsan bunlara dikkat etmelisin. Viktor CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Viktor CT seçimleri neler?

  • Kassadin
  • Fizz
  • Pyke
  • Ekko
  • Vel’Koz

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Viktor CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Viktor hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Viktor counter taktikleri

Viktor karşısında oynarken 1. seviye ile 3. seviye arasında onunla hasar takasına girmeyi düşünmemelisin. Çünkü Q yeteneği iki farklı yetenek gibi işler. Bu yetenek saldırı sıfırlar, hasar verir ve aynı zamanda kalkan kazandırır. Bu aşamada tek bir yetenek ile sana üç kez hasar verebilecek ve en önemlisi senden gelecek hasarın bir kısmını engelleyebilecektir.

Menzilli bir şampiyonla oynadığın zaman W yeteneğinden kaçınmak oldukça kolaydır. Bu yeteneği yemlemeyi düşünebilirsin. Bunu başarırsan Viktor baskınlara karşı açık hedef haline gelir çünkü bu yetenekten başka savunma konusunda ona yardımcı olabilecek başka bir yetenek yoktur. Buna ek olarak Viktor oyuncularının büyük bir kısmı 4. seviye olmadan W yeteneğini açmayı düşünmezler.

Maçın ilk aşamalarını geçtikten sonra daha agresif hasar takası gerçekleştirmeyi düşünebilirsin. Tabi burada seçtiğin şampiyonun buna imkan tanıması önemlidir. Onun yeteri kadar altına sahip olmaması geri dönüşünü engelleyecektir. Geri dönüşü engellendiği zaman E yeteneğini güçlendirmesi ve minyon kontrolü gerçekleştirmesi oldukça zor olacaktır.

Viktor karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Viktor, E yeteneğini yükselttiği zaman minyon birliklerini temizleme konusunda çok büyük bir avantaj elde eder. Aynı zamanda W yeteneğini kullanarak minyon dalgalarını yavaşlatma şansına sahip olacaktır. Bu nedenle minyon dalgaları üzerinden çeşitli oyunlar geliştirmeye çalışabilir ve haritada skor aramak için yolculuğa çıkabilirsin.

Viktor iki veya üç eşyaya sahip olmadan önce senin gelişmiş olman gerekir. Viktor hiper taşıyıcı konumundaki şampiyonlardan biridir. Oyun ne kadar uzarsa o çok daha güçlü hale gelir. Dolayısıyla oyunun erken evresinde veya orta evresinde oyunu koparman şarttır. Aksi durumda Viktor güçlenecek ve oyunu taşımayı başarabilecek hale gelecektir.

Viktor karşısında takım savaşlarında çeşitli stratejiler geliştirmen şarttır. W yeteneğini kullanarak karşı takımın hamle yapmasına engel olabilecektir. Ayrıca alan hasarı veren yeteneğini kullanarak tüm takıma hasar vermeye çalışabilecektir. Karşı takıma yaklaşmak için çok farklı stratejiler geliştirmen gerekir. Örneğin, erkenden W yeteneğini kullanmasını sağlayabilirsin.

Viktor’un potansiyeli

Viktor özellikle Hex Core’u tamamladığı zaman çok ciddi bir güç artışı yaşar. Bu ona hızlı bir şekilde minyon temizleme şansı ve aynı zamanda minyon birliklerini durdurma imkanı sunar. Buna ek olarak her şeyden önce ekstra hareketlilik kazanır. Bu eşya özellikle altın açısından en değerli eşyalardan biridir. Bu sebepten ötürü Viktor son derece güçlü bir son evre şampiyonudur.

Viktor üç eşyasını tamamladığı zaman %40 bekleme süresi barajına ulaşmış olur. Bu noktadan sonra Viktor takım savaşlarında maksimum etki göstermeye başlar. Q yeteneğinin bekleme süresi 3 saniyeye ve E yeteneğinin bekleme süresi 6 saniyeye kadar düşer. Viktor bu sayede ekstra hareketlilik ve aynı zamanda ekstra hasar verebilme şansı elde eder.

Viktor bir şekilde tam build elde ederse onu ortadan kaldırmak için çeşitli taktikler geliştirmen gerekir. Bir şekilde onu takımından ayırman gerekir. Bunun için çeşitli ani baskınlar düzenlemeyi düşünebilirsin. Aksi durumda 5’e 5 bir karşılaşmada onun etkinliğini engellemek çok kolay olmayacaktır. Viktor’un bir hiper taşıyıcı olduğunu unutmamalısın.

Bu Viktor counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Viktor’un karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap