Warwick CT » Warwick Counter [S10]

warwick ct counter

Warwick karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Warwick özellikle zırh değeri ve hayatta kalma becerisiyle ön plana çıkan bir şampiyondur. Ona karşı kazanmak istiyorsan doğru hamleler yapmalı ve doğru şampiyon seçmelisin. Warwick CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Warwick CT seçimleri neler?

  • Skarner
  • Amumu
  • Rammus
  • Vi
  • Nunu & Willump

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Warwick CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Warwick hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Warwick counter taktikleri

Warwick oyunun erken safhasında çok güçlüdür. Bu nedenle 3. seviye olduğu zaman genellikle karşı ormana veya koridora baskın düzenlemeye çalışacaktır. Buna engel olabilmek için orman girişlerine totem koymayı düşünmelisin. Alternatif olarak nehirdeki çalılıklara totem koymayı düşünebilirsin. Önemli olan ona avantaj verecek şekilde yakalanmamaktır.

Warwick’in E yeteneği oldukça fazla bekleme süresine sahiptir. Bu yetenek bekleme süresine düştüğü zaman ona baskın düzenlemeye çalışmalısın. Bunun temel sebebi ise sana büyük bir avantaj sunabilecek olmasıdır. Karşı ormanda onu hazırlıksız yakalarsan hem skor avantajı elde edebilir hem de onun güçlendirmelerini ve kamplarını çalmayı başarabilirsin.

Warwick’in temel hareket hızı oldukça düşüktür. Bu nedenle R yeteneğini olmadan veya büyüleri olmadan bir şeylerden kaçabilmesi çok kolay değildir. Bu sebepten ötürü yetenekleri kullanılabilir olmadığı zaman onu takip etmeyi düşünebilirsin. Çünkü sana cevap verebilmek için elinde herhangi bir silahı olmayacaktır. Ancak takımından gelecek desteklere karşı dikkatli olmalısın.

Warwick karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Warwick’in W yeteneğinden gelen pasif özellik düşük cana sahip hedeflere karşı hareket hızının artış göstermesini sağlayacaktır. Ancak rakip şampiyonlardan hasar aldığı zaman bu özelliği yitirir. Dolayısıyla sana doğru gelirken onun karşısında vur-kaç taktiği uygulamaya çalışabilirsin. Böylece onun ekstra hasara sahip olmasına engel olabilirsin.

Warwick’in maçı kazanma becerisi oyunda kuracağı hakimiyet ile doğru orantılıdır. Maç içerisinde kuracağı yüksek tempo maçı kazanması için yeterli olacaktır. Bu sebeple maçı yavaşlatmayı düşünebilirsin. Aynı zamanda onun yaptığı hataları kolaçan etmelisin. Farm yapmasına engel olabilir ve harita görevlerinden uzak kalmasını sağlayabilirsin.

Canın düşük olduğu zaman ormanda dolanırken dikkatli olmak zorundasın. Özellikle herhangi bir görüş avantajın yoksa düşük canla ormana girmemelisin. Warwick’in W yeteneğinden gelen pasif özellik seni tespit edebilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca sana doğru ilerlerken ekstra hızlı hareket edecektir. Ona bu avantajı sunarak ormana baskın düzenlemesine yardım etmemelisin.

Warwick’in potansiyeli

Warwick’ın en önemli güç artışı özel yeteneğine ulaştığı zaman gerçekleşir. Özel yeteneğini elde ettikten sonra daha etkili baskınlar düzenleyebilir. Koridorda onu gördüğün zaman geri doğru çıkmalı ve kendini güvenli bölgede tutmalısın. Ayrıca sana doğru koştuğu zaman hedefinde olduğunu bilmelisin. Karşı baskın yapamayacak durumdaysan takım arkadaşlarını uyarmalısın.

Warwick, E ve R yeteneği olmadığı sürece takım savaşlarında son derece güçsüz olacaktır. Bu nedenle onun bu yeteneklerini boşa kullandırtma konusunda çeşitli fırsatları değerlendirmeyi düşünebilirsin. Bu yetenekler bekleme süresinde olduğu zaman basit bir biçimde ona anlık hasar vermeli ve onu etkisiz hale getirmeye çalışmalısın.

Warwick tarafından yakalanırsan panik yapmamalısın. Özel yeteneğini kullandıktan sonra Q yeteneğini kullanacaktır. Bu nedenle hayatta kalman durumunda kaçış yeteneğini kullanmadan önce bir süre beklemelisin. Q yeteneğini kullandıktan sonra kaçarak ondan uzaklaşabilirsin. Ancak, özel yeteneğin etkisi biter bitmez kaçmaya çalışırsan Q yeteneğini kullanacak ve seninle birlikte gelecektir.

Bu Warwick counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Warwick’in karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap