Yorick CT » Yorick Counter [S10]

yorick ct counter

Yorick karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Yorick özellikle büyü direncinden ve aynı zamanda hayatta kalma becerisinden güç alan bir şampiyondur. Onu durdurmak istiyorsan doğru hamleler ve doğru seçimler yapmalısın. Yorick CT rehberi sana doğru seçim konusunda yardımcı olacaktır.

Yorick CT seçimleri neler?

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Yorick CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Yorick hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Yorick counter taktikleri

Yorick karşısında oynarken onun mezarlarına dikkat etmelisin. Onları sürekli takip etmen gerekir. Yorick belirli bir miktardan fazla mezara sahip olduğu zaman hortlaklar çıkartmaya başlar. Etrafta çok fazla hortlak olduğu zaman onunla kapışmaya çalışmamalısın. Çünkü hemen hemen pek çok koşulda avantajlı çıkacak taraf o olacaktır.

Yorick bir şekilde hortlak çıkartmayı başarmışsa veya R yeteneği kullanılabilir durumdaysa hasar takasında bulunmaya çalışmamalısın. Hortlaklar ortalıkta olmadığı zaman onu rahatsız etmek, onu dürtmek ve ona hasar vermek koridoru kazanmana yardımcı olacaktır. Bunun için elbette elinde uygun bir şampiyonun olması gerekir. Aksi taktirde koridoru kazanan taraf o olacaktır.

Bir şekilde Yorick seni tuzağıyla yakalamayı başarırsa onun içinde kalmamak için çaba göstermelisin. W yeteneğini kullanarak oluşturduğu duvar oldukça basit gözükse bile son derece etkilidir. Bulduğu ilk fırsatta duvara basit saldırı yapmalı ve oradan çıkmalısın. Bunu yapmazsan Yorick hortlakları ile sana hasar vermeye başlayacaktır.

Yorick karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Karşı takımda Yorick varsa takım savaşı başlatmadan önce onun R yeteneğini tüketmesini sağlamalısın. Savaş başlamadan önce bunu yapabilirsen çok büyük bir avantaj elde edersin. Çünkü Yorick’in verdiği hasar çok ama çok fazladır. Ayrıca mücadelenin içerisinde kendini 5’e 6 şekilde bulabilirsin.

Yorick, Q ve R yeteneklerini kullanarak can yenileyebilen bir şampiyondur. Bu nedenle ona karşı oynarken can iyileştirme becerilerini azaltan eşyalara yönelmeyi düşünebilirsin. Alacağın bu eşya sayesinde onun koridorda durma şansını azaltmış olursun. Ayrıca potansiyel baskınlarda can doldurarak hayatta kalma şansını elinden alırsın.

Yorick takım savaşını başlatmak için E -> W kombinasyonunu kullanmaya çalışacaktır. Bu kombinasyon oldukça güçlüdür. Bir şekilde takım arkadaşlarından birini yakaladığı zaman geri dönüşü pek mümkün olmayabilir. Bu hamle karşısında takım arkadaşına yardımcı olmayı düşünmelisin. Yorick tarafından oluşturulmuş olan duvarın yıkılmasını sağlamalı ve hortlakları ortadan kaldırmalısın.

Yorick’in potansiyeli

Yorick 6. seviye olduktan sonra çok güçlü hale gelir. Birçok durumda 1’e 2 mücadele edebilecek gücü elde eder. Dolayısıyla ona baskın düzenlerken çok dikkat etmek gerekir. R yeteneğiyle oluşturmuş olduğu yardımcısını ortadan kaldırmak temel hedefin olmalıdır. Ayrıca mümkün mertebe onunla çarpışmaktan kaçınmalısın.

Üçlü Kuvvet (Trinity Force) eşyası Yorick’in almaya çalışacağı ilk eşya olacaktır. Bu eşyayı aldıktan sonra hasar potansiyelini güçlendirir ve aynı zamanda hayatta kalma şansını önemli ölçüde yükseltmiş olur. Koridordaki eşleşmeyi kolaylaştırmak için savunma eşyalarına yatırım yapmalısın. Elbette bunu yaparken seçtiğin şampiyonla uyumlu olanlara yönelmelisin.

Yorick’in oluşturduğu Sis’in Hanımı (Maiden), seçmiş olduğu rünü harekete geçirebilme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle 6. seviyeden sonra onunla mücadele ederken ekstra dikkatli olmak gerekir. Yenilmez (Conqueror) rünü harekete geçirildiği zaman karşısında durabilmen çok kolay olmayabilir. Bu gibi durumlarda uzun süreli hasar takasına girmemek için çok dikkatli olmalısın.

Bu Yorick counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Yorick’in karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap