Yuumi CT » Yuumi Counter [S10]

yuumi ct counter

Yuumi karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Takımına kazandırdığı işlevsellik ile ön plana çıkan bu şampiyon karşısında oyunu kuralına göre oynaman gerekir. Bunu yaptığın zaman en doğru Yuumi CT seçimini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursun.

Yuumi CT seçimleri neler?

  • Taric
  • Leona
  • Blitzcrank
  • Alistar
  • Maokai

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Yuumi CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Yuumi hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Yuumi counter taktikleri

Yuumi her fırsat bulduğunda Q yeteneğini kullanarak koridordaki şampiyonlara hasar vermeye ve onları rahatsız etmeye çalışacaktır. Q yeteneğini her kullandığında minyon dalgalarının arkasına veya içine saklanarak kendini korumaya çalışmalısın. Bu yetenek tuttuğu zaman seni yavaşlatacağı için bu yapabilmen çok önemlidir.

Yuumi 6. seviye olduğunda ekstra dikkatli olmaya çalışmalısın. Özellikle görüşünün olmadığı noktalara giderken çok dikkat etmelisin. Çünkü R yeteneğini kullanarak kolayca baskın planlayabilen bu şampiyonu durdurmak çok kolay olmayabilir. Yetenekten gelen etkilere maruz kaldığın zaman Yuumi’nin takım arkadaşlarına skor şansı vermiş olursun.

Yuumi her ne zaman bağlandığı şampiyonu terk ettiğinde ona hasar vermeye çalışmalısın. Ona hasar vermeyi başarırsan kendi canını yenilemekle meşgul olacak ve manasını burada tüketecektir. Dolayısıyla yanındaki taşıyıcı şampiyona destek olma şansını yitirecektir. Koridor aşamasında hedefine ekstra dikkat etmeli ve buna uygun şekilde bir plan geliştirmeye çalışmalısın.

Yuumi karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Yuumi’nin R yeteneği çok geniş bir etki alanına sahiptir. Bu nedenle dar alanlarda takım savaşı gerçekleştirmek gibi bir hata yapmaman gerekir. Özellikle harita görevlerinin etrafında pozisyon alırken çok dikkat etmelisin. Örneğin, Baron çukurunda karşı takımı yakalarsa R yeteneğini etkili bir biçimde kullanma fırsatı elde edecektir.

Yuumi’nin oyun tarzı aslında çok nettir. Sürekli bir dost şampiyondan diğerine geçiş yapmaya çalışacaktır. Karşıdaki takım hamle yapmaya hazırlanıyorsa geri çıkmaya çalışmalısın. Özellikle Yuumi ön tarafta yer alan şampiyonun üzerindeyse çok dikkatli olmalısın. Çünkü R yeteneğini agresif bir biçimde kullanarak takım savaşını başlatabilecektir.

Yuumi pozisyon hakimiyetini kaybederse onu hemen ortadan kaldırmayı düşünmelisin. Yanında dost bir şampiyon olmadığı zaman herhangi bir hareketlilik becerisine sahip değildir. Bu nedenle onu kolayca cezalandırmak mümkündür. Yuumi oyuncusunun pozisyon hatası yaptığını fark edersen hızlı bir şekilde ona doğru bir hamle yapmayı düşünmelisin.

Yuumi’nin potansiyeli

Yuumi özellikle Athene’s Unholy Grail eşyasını aldığı zaman ilk güç artışını yaşamış olur. Bu eşyayı satın aldığı zaman hasar potansiyelini ve can iyileştirme becerilerini geliştirir. Bu eşyayı aldıktan sonra Q yeteneğini her kullandığında çok dikkatli olmalısın. Çünkü bir şekilde bu yeteneği isabet ettirdiğinde sana çok fazla hasar vermeyi başarabilecektir.

Yuumi’nin ikinci güç artışı 6. seviyeye ulaştığında gerçekleşir. Bu seviyede R yeteneğini açacağı için artık kolayca takım savaşı başlatma imkanına kavuşmuş olur. Onun yapabileceği her hamleye karşı artık çok dikkatli olman gerekir. Çünkü 6. seviye olduktan sonra kullanabileceği bu yetenek çok güçlüdür. Birkaç saniyeliğine seni yeri çakılı bıraktığında kurtulma şansın olmayabilir.

Yuumi takım savaşlarında çok etkilidir. Bunun temel sebebi ise R yeteneğinden gelen alan hasarı etkisidir. Takım savaşlarına hazırlık yaparken takım arkadaşlarınla çok iç içe durmamaya özen göstermelisin. Ayrıca orman bölgesinde mücadele etmekten olabildiğince kaçınmalısın. Dar alanlar Yuumi’nin en sevdiği bölgelerdir.

Bu Yuumi counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Yuumi’nin karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap